Zpět na » Ostatní » Lionel Messi se rozpovídal o způsobu trénování Pepa Guardioly: Všichni teď chtějí hrát takhle

Lionel Messi se rozpovídal o způsobu trénování Pepa Guardioly: Všichni teď chtějí hrát takhle

Lionel Messi se rozpovídal o způsobu trénování Pepa Guardioly: Všichni teď chtějí hrát takhle © iconsport - Lionel Messi v nejnovějším rozhovoru mluvil o trenérovi Guardiolovi

0

Líbilo se

24.06. - Lionel Messi v exkluzivním rozhovoru rozebral „zmatek", který Pep Guardiola svým stylem hry vnesl do fotbalu. Messi aktuálně hájí s Argentinou titul na Copa América. Úřadující mistři světa z roku 2022 odstartovali turnaj výhrou 2:0 nad Kanadou. Ve středu ve 3 hodiny ráno našeho času je čeká další zápas ve skupině proti Chile. Před tímto zápasem poskytl Messi rozhovor, kde se mimo jiné vyjádřil k stylu hry současného trenéra Manchesteru City Pepa Guardioly, pod kterým Messi nastupoval, což vyvolalo zajímavou myšlenku.

Messi a Guardiola spolu zažili legendární období ve Španělsku, během které Barceloně přinesli neuvěřitelné množství úspěchů. Získali tituly v La Lize i v Lize mistrů. Guardiolovy fotbalové myšlenky následně převzali další trenéři a implementovali je do svých týmů. Podobný styl zavedl například Mikel Arteta v Arsenalu.

Guardiolovi učedníci jako Enzo Maresca a Vincent Kompany se také z jeho koučování v mnohém inspirují. Oba trenéři zazářili v anglické Championship a nyní je čeká práce v Chelsea (Maresca) a Bayernu Mnichov (Kompany).

Messi tenhle způsob hry z části zkritizoval

Nicméně Messi nyní vysvětlil "zmatek", jak on sám Argentincův herní styl nazývá, kolem Guardiolova stylu: „Guardiolova éra způsobila trochu zmatku. Všichni teď chtějí hrát takhle. Šestileté děti se učí hrát rychle a na dva doteky. V tomhle věku ale děti mají hrát co nejvíce s míčem, jak jsem hrál já... neměli bychom jim brát jejich spontánnost."

Přesto se Messi, osminásobný držitel Zlatého míče, od Guardioly naučil hodně co se týče taktiky, prostoru a držení míče. „Taktice jsem moc pozornosti nevěnoval, ale myslím, že jsem se od Guardioly hodně naučil. Právě on mě naučil hodně o taktice, prostorech a držení míče," dodal.

Lionel Messi nabídl sám sebe do Manchesteru City. Proč k přestupu nedošlo?  | FotbalPortal.cz

Nikolas Kočica /

Nejnovější články