Zpět na » Primera Division » Barcelona na pokraji podpisu historické smlouvy za 1,4 miliardy dolarů. Co se chystá?

Barcelona na pokraji podpisu historické smlouvy za 1,4 miliardy dolarů. Co se chystá?

Barcelona na pokraji podpisu historické smlouvy za 1,4 miliardy dolarů. Co se chystá? © iconsport.photo - Barcelona a NIke

0

Líbilo se

05.06. - Barcelona je blízko k uzavření jedné z největších smluv v historii sportu. Podle nové zprávy je klub blízko k podepsání nové dohody s Nike v hodnotě neuvěřitelných 1,4 miliardy dolarů.

Španělský gigant se v posledních sezónách potýkal s dobře známými finančními problémy. Pod vedením nového prezidenta Joana Laporty Barca přijala sérii opatření k zmírnění finančních tlaků, nazývaných tzv. finanční páky. Tato opatření zahrnovala prodej podílů na budoucím podnikání klubu, včetně televizních práv, a jednání s několika klíčovými hráči o odložení jejich platů. Další možností, jak potenciálně ušetřit peníze, je změna výrobce dresů.

Historická dohoda

Barcelona je s Nike spojena od roku 1988, ale v březnu se objevily zprávy, že klub zvažuje ukončení spolupráce s americkým sportovním gigantem a zavedení vlastní značky dresů. Joan Laporta pro španělský RAC1 uvedl: „V tuto chvíli chceme najít nejlepší řešení. Máme tři možnosti: pokračovat s Nike, přijmout to, co nám trh nabízí, nebo to dělat sami prostřednictvím BLM (Barca Licensing & Merchandising).“

Nicméně španělský deník SPORT nyní uvádí, že klub je připraven podepsat obrovskou novou dohodu s Nike. Celková hodnota smlouvy, která by měla trvat více než 10 let, je údajně 1,4 miliardy dolarů, přičemž Barca obdrží obnovovací bonus přesahující 100 milionů eur. Zpráva rovněž uvádí, že se vedla jednání o pevné platbě a řadě proměnných v závislosti na titulech vyhraných prvním týmem. Nový trenér Hansi Flick povede Barcu do sezóny 2024/25 s cílem překonat Real Madrid, což bude úkol ještě obtížnější díky nové hvězdné posile Los Blancos, Kylianu Mbappému. Tato potenciální dohoda by mohla znamenat obrovský finanční impuls pro Barcelonu a poskytnout klubu potřebné prostředky k návratu na vrchol evropského fotbalu.

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články