Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Primera Division » Gündogan: S příchodem Flicka se hodně věcí změní

Gündogan: S příchodem Flicka se hodně věcí změní

Gündogan: S příchodem Flicka se hodně věcí změní © iconsport - Ilkay Gündogan již vyhlíží nového trenéra v Barceloně

1

Líbilo se

30.05. - Záložník Barcelony Ilkay Gündogan se vyjádřil, že s příchodem Hansiho Flicka na trenérský post očekává v klubu mnoho změn. Flick podepsal s katalánským klubem dvouletou smlouvu a znovu se spojí s Gündoganem, se kterým dříve spolupracoval v německé reprezentaci. „Máme nového trenéra, takže se zdá, že se toho bude hodně měnit," řekl Gündogan, „Musíme se co nejlépe a co nejrychleji přizpůsobit, protože kvůli Euru nemáme moc času na přípravu na novou sezonu."

Záložník ale věří v slibnou budoucnost klubu

Přesto je Gündogan přesvědčen, že budoucnost Barcelony je díky velkému množství talentovaných mladíků v A-týmu velmi slibná: „To je součást DNA Barcelony, evoluce hráčů z La Masie, zejména v této sezoně. Lamine, Cubarsí a Fort předvedli skvělé výkony a od mladého věku převzali zodpovědnost za tým. Jsou jim 16, některým 17 let, ale hrají na velmi vysoké úrovni a v nadcházejících sezonách se ještě více zlepší. Máme štěstí, že máme tyto hráče v týmu."

„Mají velký talent a potenciál, takže se jim jen snažím předat zkušenosti, protože jsem si prošel spoustou angažmá a naučil se vypořádávat s úspěchy i neúspěchy. Snažím se je naučit, jak se s nimi vypořádat. Myslím, že tahle sezona byla plná emocí a fyzických vzestupů a pádů. Ale poznal jsem ligu, klub svých dětských snů a nové spoluhráče. Také jsem se toho hodně naučil a je to zkušenost, kterou jsem si opravdu užil," pokračoval.

Xavi dostal v této sezóně Barcelonu na třetí místo v La Lize a klub zůstal v této sezóně bez trofeje. Na mistra soutěže Real Madrid ztratili Katalánci 14 bodů.

Nikolas Kočica /

Nejnovější články