Zpět na » Primera Division » Byl to gól nebo ne? RFEF zveřejnila komunikaci rozhodčího s VAR u kontroverzního moment v El Clásicu

Byl to gól nebo ne? RFEF zveřejnila komunikaci rozhodčího s VAR u kontroverzního moment v El Clásicu

Byl to gól nebo ne? RFEF zveřejnila komunikaci rozhodčího s VAR u kontroverzního moment v El Clásicu © iconsport - V El Clasicu se udál velice kontroverzní moment

0

Líbilo se

22.04. - Španělská fotbalová federace (RFEF) zveřejnila zvukový záznam diskuze VAR, která proběhla po rohovém kopu Lamineho Yamala za Barcelonu proti Realu Madrid v El Clásicu. Yamal míč s pomocí teče dostal na branku a Lunin měl velké problémy míč vyrazit. Jestli se mu to povedlo ještě před přejitím brankové čáry, je těžké posoudit. Na stadionu totiž nebyla kamera, která by situace jasně rozsoudila.

Yamal se po rohovém kopu již radoval. Myslel, že zvýšil na 2:1 pro hosty, ale gól nebyl uznán, protože rozhodčí nemohli určit, zda míč překročila brankovou čáru. V rámci nového projektu nyní RFEF odhalila rozhovor mezi hlavním rozhodčím Sotem Gradem a týmem VAR ohledně tohoto incidentu.

Takto probíhala diskuze:

VAR: „Jsme v 360° záběru, Luninovo tělo to zakrývá, tenhle úhel pro mě nefunguje, ani tenhle nefunguje, ani tenhle nefunguje, ani tenhle nefunguje."

Soto Grado: „Nespěcháme, je to velmi důležité rozhodnutí, nespěcháme, všechny kamery."

VAR: „Už žádné nemají. Potvrzujeme, že už nejsou žádné kamery, že?"

Soto Grado: „Nespěcháme. Nejlepší je počkat. Musíme počkat."

VAR: „Pokračujeme rohovým kopem. Nemáme důkazy o tom, že by míč byla uvnitř. Rohový kop."

Prezident Barcelony Joan Laporta v souvislosti s incidentem vydal silné prohlášení. Šéf klubu chce vidět všechny dostupné obrázky a audiozáznamy k této situaci a nevyloučil ani požadavek na opakování zápasu, pokud by se prokázalo, že míč překročil brankovou čáru.

Kontroverze okolo El Clásica: Je to ostuda, tvrdí ter Stegen |  FotbalPortal.cz

Barcelona v zápase po gólech Christensena a Lopeze dvakrát vedla, ale přesto Real Madrid dokázal zápas zvrátit ve svůj prospěch. Rozhodující gól vstřelil až v 91. minutě. Dal ho kdo jiný než Jude Bellingham, který vstřelil už svou sedmnáctou branku v lize v této sezóně.

Nikolas Kočica /

Nejnovější články