Zpět na » Primera Division » Barcelona bude chtít opakovat El Clásico

Barcelona bude chtít opakovat El Clásico

Barcelona bude chtít opakovat El Clásico © iconsport.photo - Bude se El Clásico opakovat?

2

Líbilo se

22.04. - Nebudu lhát, toxicita Barcelony po jakémkoliv zápase, kdy jsou rozhodnutí rozhodčích kontroverzní, i když to nejsou její zápasy, už mi pěkně hýbe žlučí. A nebylo by to El Clásico bez toho, aby Barcelona zase nekopala kolem sebe. Korunku tomu ale nasadil prezident Laporta. Ten oznámil, že Barcelona bude žádat znovuodehrání zápasu, pokud se zjistí, že Yamalův gól byl regulerní.

Barcelona se během této sezóny negativním způsobem dost silně zarývá pod kůži většiny fanoušků fotbalového světa. Po celou sezónu hráči, trenér i vedení kririzují rozhodčí, i když nejde o její zápasy. Za mě absolutně nepřijatelné. Žádný z velkoklubů není v tomto smyslu slyšet tolik jako Barcelona, což je vzhledem k tomu, že se stále řeší "Caso Negreira", kdy měl během několika let od Barcelony bývalý viceprezident komise rozhodčích dostat miliony eur, dost úsměvné. Navíc se nejvíce řeší momenty, které nejsou jasné, ale jen kontroverzní.

Kontroverzní rozhodnutí rozhodčích

Ano, včerejší El Clásico s Realem Madrid bylo dost emočně vypjaté. Hodně se řeší zákrok Cubarsího na Vázqueze. Za mě je to jednoduché. Cubarsí tam nechal nohu za sebou při bránění jako školáček, a zkušený Lucas Vázquez toho využil. Pro penaltu si došel. Zlost proti Vázquezovi chápu, ale penalta to prostě byla. Nejvíce se ale řeší "gól" Lamineho Yamala. Ten se málem prosadil z rohového kopu, kdy Lunin jeho ránu vyrazil. La Liga nemá goal-line technology, což je absolutně nepochopitelné. Systém Canalu + po zápase potvrdil, že to gól nebyl. Pokud by tato technologie ve Španělsku byla, nemusí se to řešit vůbec a všichni bychom mohli být ušetřeni od nesmyslů z úst Joana Laporty.

Bude se El Clásico opakovat?

Pokud bude přezkoumáno, že gól Lamineho Yamala měl platit, budeme požadovat, aby se El Clásico hrálo znovu. Požádali jsme rozhodčí o veškeré videa, fotky a audio-konverzaci na VARu během tohoto neuznaného gólu. Ponoříme se do toho a zatím nic nevyvracím," řekl Joan Laporta.

Já naprosto chápu frustraci fanoušků Barcelony. Je smutné, když rozhodnutí rozhodčího hrají proti vám, a to i když je to rozhodnuto správně. Asi málokdo z nás by reagoval na včeršjí zápas a kontroverzní momenty z pozice fanouška Barcelony klidně. Chtělo by to ale trošku uvědomělosti a soudnosti od někoho tak vysoce postaveného jako je pan Laporta. Není to ale něco, co bychom od něj nečekali. Opakovat El Clásico kvůli tomuto je opravdu šílenost.

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články