Zpět na » Primera Division » Kontroverze okolo El Clásica: Je to ostuda, tvrdí ter Stegen

Kontroverze okolo El Clásica: Je to ostuda, tvrdí ter Stegen

Kontroverze okolo El Clásica: Je to ostuda, tvrdí ter Stegen © iconsport.photo - Marc-André ter Stegen

0

Líbilo se

22.04. - Z pozice rozhodčího si v takových zápasech jako je El Clásico nemůžete dovolit dělat chyby. Pokud jí uděláte a zápas ovlivníte, budete všem na očích a už se to s vámi potáhne. I včerejší záúas Realu Madrid s Barcelonou byl kontroverzní. Řeší se totiž Yamalovo zakončení, které je podle Barcelony dávno za čárou v moment, kdy ho Luni vyráží. Uznán nebyl.

Včerejší El Clásico opět ukázalo, že Real Madrid, ten prostě baví i ve velkých zápasech. Dvojduel s Manchesterem City je toho jasný důkazem, stejně tak včerejší El Clásico s Barcelonou. Real brzy prohrával, brzy srovnal a když inkasoval podruhé, zase na to rychle odpověděl Lucas Vázquez. V závěru pak nechytatelně přelil zápas na stranu Realu Madrid další vítěznou ránou Bellingham. Real Madrid je velmi blízko titulu. Zase se však řeší obrovská kontroverze směrem k rozhodčím. A nebyla by to Barcelona, kdyby neprskala kolem sebe.

Ostuda La Ligy

Řeší se situace, kdy Raphinha rozehrál rohový kop, který Lamine Yamal přeměnil v zakončení, které podle mnohých již skončilo za brankovu čárou, a až následně Andriy Lunin dokázal vyrazit. V každé z top 5 lig by bylo jasno. Jenomže v La Lize ne. La Liga totiž nevyužívá jako jediná z top 5 evropských lig goal-line technology, takže zda byl balón za čárou, musel řešit VAR. Vyhodnoceno bylo, že balón celý za čárou nebyl. Absence technologie, která je po Evropě v dnešní době úplně běžná je trestuhodná. Javier Tebas údajně odmítl zaplatit 3 miliony eur pro instalaci tohoto systému. Taková Premier League přitom pravidelně platí od roku 2014.

Že tu není goal-line technology, je ostuda a kazí to fotbal. Nemůžu to pochopit. Ve fotbale je vždy spousta peněz, ale evidentně nejsou na takové základní věci, jako je tohle," řekl Marc-André ter Stegen.

K rozhodčímu nemám co dodat. Kdybych řekl svůj názor, možná bych dostal trest. Všichni jste to viděli sami," opět si pobrečel Xavi.

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články