Zpět na » Primera Division » Real Madrid jen remizoval na Valencii. O vítězný gól ho v závěru obral rozhodčí

Real Madrid jen remizoval na Valencii. O vítězný gól ho v závěru obral rozhodčí

Real Madrid jen remizoval na Valencii. O vítězný gól ho v závěru obral rozhodčí © iconsport.photo - Vinícius Jr.

1

02.03. - REVIEW Real Madrid v posledních zápasech rozhodně nevypadal nejvíce sebevědomě, ačkoliv na výsledky stejně dosáhnul. Další těžkou zkouškou pro něj byl duel proti zvedající se Valencii. Zápas to byl skutečně zajímavý, se spostou šancí, ale vítěze nepoznal. Real prohrával 0:2, ale dvěma góly srovnal Vinícius, navíc ho v nastavení o vítězný gól nepochopitelně obral rozhodčí. Remíza hraje pro Barcelonu.

Valencia - Real Madrid 2:2

Branky: 27. Duro, 30. Yaremchuk, 45+5. a 76. Vinícius

Valencia: Mamardashvili - Foulquier, Diakhaby (89. Ozkacar), Mosquera, Gayá - Peréz (73. González), Pepelu, Guerra (73. Amallah), Canos (57. Guilamón) - Yaremchuk (57. Lopéz), Duro

Real Madrid: Lunin - Carvajal, Rüdiger, Tchoumaeni, Mendy (73. García) - Valverde (86. Nacho), Kroos (63. Modrič), Camavinga (73. Joselu), Bellingham - Rodrygo (63. Díaz), Vinícius

Real Madrid si určitě představoval první poločas jinak. Sice byl více na balónu a třeba Bellingham se po zranění prezentoval dost aktivně, ale střelba, to Realu nic neříkalo. Naopak více hrozila nárazově Valencia. Když pak Fran Peréz nepovedeně střílel, trefil Dura a od jeho hlavy šel balón do branky Lunina. Netrvalo dlouho a velkou chybu Carvaja využil Roman Yaremchuk, jenž zakončil do prázdné branky svého krajana. Real Madrid ale oživil naději, když v úplném závěru využil Carvajalův tečovaný centr z blízkosti Vinícius.

První pasáž druhé půle byla vyloženě gólmanů. Podruhé v zápase ukázal famózní techniku ve vápně Bellingham, který zasekl před skluzujícím obráncem a zastavil ho až skvělým zákrokem Mamardashvili, následně se vytáhl Lunin proti Franu Perézovi. Pak už ale Real Madrid zase zapnul a Valencii přehrával. Nakonec toho po skvělém centru Díaze na zadní tyč využil hlavou Vinícius. Fotbal pak šel na chvíli stranou. Tchouameni nešťastně dopadl na Diakhabyho, přímo na propnutou nohu a praskaly kosti. Nechutný pohled, doufejme že se guinejský stopr dá co nejdříve do pořádku. Hrdinou Valencie se mohl stát host z Realu Peter González. Byl ve dvou dobrých střeleckých příležitostech, ale neproměnil.

Hrdinou Valencie se tak nakonec stal až rozhodčí Gil Manzano. Real Madrid rozehrával rohový kop, Mamardashvili vyboxoval na Brahima Díaze, který byl doslova ve vápně Valencie, když rozhodčí zapískal při jeho aktivní hře konec, přičemž z následného centru Bellingham vstřelil gól. Absolutně se nedivím rozčílení hráčů Realu Madrid, po kterém následovala červená karta pro Bellinghama. Rozhodčí přitom něco podobného udělal i Valencii v první půli, kdy útočila, ale odpískal konec půle. Za mě obrovská chyba a kaňka za jinak fantastickým zápasem, který jsme na Mestalle mohli vidět.

Muž zápasu: Vinícius Jr.