Zpět na » Liga mistrů » Real Madrid se protrápil k postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů. Doma s Lipskem remizoval 1:1

Real Madrid se protrápil k postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů. Doma s Lipskem remizoval 1:1 © iconsport.photo - Vinícius v souboji s Orbánem z Lipska

0

06.03. - REVIEW Real Madrid v Lipsku rozhodně nepodal nejlepší výkon. Výhra šla především za gólmanem Luninem a sřelcem Díazem. Před odvetou bylo vše otevřené, ačkoliv Real Madrid byl v roli obrovského favorita. Tu ale opět nepotvrdil. Byl to snad ještě horší výkon než v Lipsku a Los Blancos mohou být skutečně rádi, že se nešlo do prodloužení. Remíza je pro ně šťastná.

Real Madrid - RB Lipsko 1:1

Branky: 65. Vinícius, 68. Orbán

Real Madrid: Lunin - Carvajal, Rüdiger, Nacho, Mendy - Valverde, Tchouameni, Bellingham (85. Joselu), Kroos (78. Modrič), Camavinga (46. Camavinga) - Vinícius

RB Lipsko: Gulacsi - Henrichs, Lukeba, Orbán, Raum - Olmo, Haidara (90. Kampl), Schlager (85. Elmas), Simons - Openda (77. Poulsen), Šeško (85. Baumgartner)

Celkem brzy jsme tu měli repete rozhodujícícho souboje prvního duelu a to Andriy Lunin vs Benjamin Šeško. V 10. minutě si ukrajinský gólman s mladým šutérem z Lipska 1na1 poradil skvěle. Více než Šeško ale byl aktivnější v prvním zápase skoro neviditelný Lois Openda. V prvním poločase zakončoval celkem 3x, ani jednou ale netrefil bránu, a to že to byly dobré šance. Real Madrid směrem dopředu nepředvedl absolutně nic a stejně jako v Německu byl jeho výkon obrovským zklamáním. Opravdu se čekalo o dost víc.

Realu Madrid pomohlo střídání Brazilce Rodryga. Přinesl doposud neviděnou aktivitu, která jako kdyby nakazila i Vinícia a spol. Lipsko nadále tlačilo, ale stejně jako doma byla finální fáze bídná. A tak dostal prostor Bellingham, který za obránce prostrčil na Vinícia, a ten propálil Gulácsiho. Lipsko ale odpovědělo velmi rychle. Hlavou Lunina překonal kapitán Orbán. Lipsko tlačilo dál. Srovnání celkového skóre si určitě zasloužilo, ale fotbaloví bohové tomu chtěli jinak. Po remíze 1:1 postupují Los Blancos, ale buďme upřímní, na další a silnější soupeře to s tímhle výkonem stačit nebude.

Muž zápasu: Willi Orbán