Zpět na » Primera Division » Je Lamine Yamal nejlepším hráčem Barcelony? Dvěma góly zachránil remízu s předposlední Granadou

Je Lamine Yamal nejlepším hráčem Barcelony? Dvěma góly zachránil remízu s předposlední Granadou

Je Lamine Yamal nejlepším hráčem Barcelony? Dvěma góly zachránil remízu s předposlední Granadou © iconsport.photo - Lamine Yamal

0

Líbilo se

12.02. - Granada bude mít potíže s udržením. V zimě sice hezky posílila o Facunda Pellistriho, jenž se včera fantasticky ukázal proti Barceloně, ale stále ztrácí 7 bodů na udržení se. I tak ale dokázala Barcelonu potrápit natolik, že s ní jen remizovala. A nebýt Lamineho Yamala, Barcelona doma s Granadou poztrácí všechny body. 16letý křídelník je aktuálně nejlepším hráčem Barcelony.

Barcelona je v reálné krizi. Blaugranas se vyloženě nedaří, už nyní je jisté, že klub po sezóně opustí trenér, který pozici trenéra tohoto velkoklubu nezvládá, navíc stále přchází špatné výsledky a na změnu to však nevypadá. Dalším důkazem je včerejší domácí utkání s Granadou, která je s 13 body předposlední. Během první poloviny sezóny dokázala doma remizovat zásluhou skvělého Zaragozy, dnes už hráče Bayernu, to stejné se jí povedlo i na barcelonském stadionu. Tentokráte jí tahala nová posila, náhrada za Zaragozu.

Jde o Facunda Pellistriho. Uruguayský talent v minulé sezóně hostoval v Deportivu Alavés, první polovinu této sezóny strávil ve svém domovském Manchesteru United, avšak bez velkého úspěchu. Granada ho přivedla, aby kooperoval s Bryanem Zaragozou, ale nakonec ho nahradil při nečekaném předčasném odchodu do Německa. Včera jeho balón do vápna zužitkoval Ricard Sánchez a srovnal skóre, následně Pellistri sám na zadní tyči do brány dostal balón od Uzuniho. Mohl být hrdinou. To by tu ale paralelně nemohl být barcelonský hrdina.

A tím není nikdo jiný, než Lamine Yamal. 16letý křídelník otevřel skóre po 14 minutách, pak už úřadoval Pellistri. Byla by to velká barcelonská ostuda, další rána, která by Xavimu určitě neprospěla. 3 minuty po Pellistriho gólu se trefil Robert Lewandowski. No ale na to zase odpověděl Ignasi Miquel, bývalý bek Arsenalu. Granada vedla 3:2, a tak přišla opět velká chvíle Lamineho Yamala. Vzal si balón za vápnem v 80. minutě a přesně k tyči dokázal srovnat. Ze 13 bodů, jenž Granada doposud získala, byly rovnou 2 proti Barceloně. Pro Blaugranas je to další rána.

Ale pozitiva to přeci jen nějaká najdeme. Jde právě o Lamine Yamala. Mladý španělský reprezentant se ukázal jako někdo, kdo na sebe dokáže vzít zodpovědnost a táhnout Barcelonu za alespoň nějakými výsledky, které Barcelona prostě většinou nemá. Na jeho věk je neskutečně herně, ale i mentálně vyspělý. Aktuálně je nejlepším hráčem Barcelony. To je prostě fakt. Na jeho úrovni nikdo není, ačkoliv se začal zvedat třeba Gündogan. Na aktivitě Yamala je Barcelona závislá. Roste nám tu skutečně nový Messi?

Lamine Yamal

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články