Zpět na » Primera Division » Lamine Yamal už se dohodl s Barcelonou na nové smlouvě. Ještě si ale chvíli počká

Lamine Yamal už se dohodl s Barcelonou na nové smlouvě. Ještě si ale chvíli počká

Lamine Yamal už se dohodl s Barcelonou na nové smlouvě. Ještě si ale chvíli počká © iconsport.photo - Lamine Yamal psal historii

1

Líbilo se

08.02. - Lamine Yamal je aktuálně jedním z nejtalentovanějších hráčů fotbalového světa. Aktuální smlouva však nekoresponduje s tím, jakou má pro tým důležitost, a proto už je s Barcelonou dohodnutý na nové, kterou podepíše v roce 2025, a to hned poté, co dovrší 18 let. Pro Barcelonu je jeho pojištění naprosto klíčové pro budoucnost klubu.

Lamine Yamal na konci minulého ročníku debutoval v prvním týmu Barcelony jako historicky nejmladší hráč. Bylo mu jen 15 let a Xavi mu dal svou důvěru. Očekávalo se, že v tomto ročníku bude dostávat více šanci, ale že se plynule probojuje do základní sestavy a bude jedním z nejlepších hráčů Blaugranas, to opravdu ne. To jsme asi nečekali. Je to ale realita a Yamal stoupá na ceně raketovou rychlostí. Oblíbil si ho i trenér reprezentace de la Fuente a Yamal se mu odvděčil už dvěma reprezentačními góly. Za Barcelonu dal zatím 3.

Jeho aktuální čísla říkají, že se zatím prosadil třikrát. Po jednom gólu má v La Lize, Copa del Rey a španělském superpoháru. V La Lize ale dokázal i 4x asistovat, 1 asistenci si schoval i pro Ligu mistrů. Čísla to samozřejmě nejsou špatná, ale vzhledem k tomu, jak moc je vidět, a jaké dělá obranám problémy, měl by je mít vyšší. Nejednou jsme však v tomto ročníku viděli, že Yamal vymyslel pro spoluhráče jasný gól, ale oni svou gólovku neproměnili. Troufnu si říct, že asistencí mohl mít dvojnásobek.

I bez větších čísel je však Yamal jedním z klíčových hráčů Barcelony. Slibují se od něj opravdu velké věci. Někdo trvdí, že to on může být novým Messim, nikoliv Ansu Fati. Yamalovi k tomu má dopomoci i nová smlouva, na které už se s Barcelonou měl ústně dohodnout. Podepíše jí ale až v létě 2025, kdy mu bude 18 let. Podle aktuálního kontraktu by měl 16letý klenot pobírat 1,6 milionu eur, což je na 16letého kluka samozřejmě hodně, ale vzhledem k tomu, kolik pobírají horší spoluhráči okolo něj, je to nepoměr, jenž však budoucí smlouva změní. Výstupní klauzule na 1 miliardu eur je samozřejmostí.

Lamine Yamal

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články