Zpět na » Primera Division » Ideální trenér pro Barcelonu? Podle Aubameyanga Jürgen Klopp

Ideální trenér pro Barcelonu? Podle Aubameyanga Jürgen Klopp

Ideální trenér pro Barcelonu? Podle Aubameyanga Jürgen Klopp © talksport.com - Pierre-Emerick Aubameyang

0

Líbilo se

07.02. - Že se vedení Barcelony už po půl roce zbavilo skvělého Aubameyanga je věcí, kterou Culers svému vedení stále tak úplně neodpustili. Akuálně útočník Olympique Marseille ale situaci okolo svého bývalého klubu stále sleduje, a tak si dokonce dovolil doporučit Barceloně nového trenéra. Asi vás nepřekvapí, že ideálním kandidátem je pro něj Jürgen Klopp.

Pierre-Emerick Aubameyang má za sebou skvělou kariéru, kterou nyní dohrává v Olympique Marseille, kde je jednou z největších postav během této nepovedené sezóny. Reprezentant Gabonu má za sebou působení v AC Milán, Monacu, Saint-Etienne nebo Arsenalu. Evropě se ale jako superstar poprvé ukázal v Borussii Dortmund, kam si ho přivedl jako náhradu za Lewandowskiho Jürgen Klopp. Auba byl prakticky jediným, kdo Lewandowskimu v Bundeslize gólově stačil. Klopp se stal klíčovým mužem jeho kariéry.

Dalším dílem do skládačky našeho příběhu je půlroční půsbení v Barceloně, kam Aubameyang zamířil po vyhazovu z Arsenalu. I během tak krátké doby si ho fanoušci zamilovali. Zkušený útočník dal 11 gólů za 17 zápasů a za mě byl suverénně nejlepším barcelonským hráčem sezóny. Po sezóně se ho ale v Barceloně zbavili. Vzhledem k aktuální střelecké formě to fanoušci vedení zazlívají a i Aubameyang následně v Chelsea několikrát řekl, že mu to je líto. Barcelonu ale stále sleduje a nyní se vyjádřil, že by si Jürgena Kloppa představil jako náhradu za Xaviho. Vzhledem ke Kloppovým vyjádřením je to asi nereálné.

„Jürgen Klopp vám prostě dá všechno. Dá vám energii, je to skvělý kouč, vyhrál spoustu trofejí. Pokud je tu jen malá šance pro Barcelonu, běžte do toho. Já jsem se s Kloppem jako trenérem cítil skvěle. Bylo by to fantastické, kdyby přišel," řekl Pierre-Emerick Aubameyang.

Pierre-Emerick Aubameyang

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články