Zpět na » Primera Division » Jude Bellingham vyhrál cenu Golden Boy 2023

Jude Bellingham vyhrál cenu Golden Boy 2023

Jude Bellingham vyhrál cenu Golden Boy 2023 © iconsport - Jude Bellingham vyhrál cenu Golden Boy 2023

0

Líbilo se

17.11. - Prestižní cena Golden Boy se předává nejlepšímu fotbalistovi roku do 21 let. Byla vytvořena italskými novinami Tuttosport v roce 2003 a o vítězi v ní rozhodují novináři. V minulosti cenu vyhráli hráči jako Wayne Rooney, Lionel Messi a Paul Pogba. Minulý rok trofej pozvedl nad hlavu záložník Barcelony Gavi.

Bellingham už nedávno vyhrál jednu cenu pro nejlepšího mladého hráče, a to Kopa Trophy, která se předává na galavečeru, kde se jako hlavní cena vyhlašuje Zlatý míč. Mimochodem v kategorii Ballon d’Or se Angličan umístil osmnáctý. Nutno podotknout, že pro tuto cenu se počítali pouze jeho výkony v Borussii Dortmund.

Bellingham přestoupil v létě právě z Německa do Realu Madrid a od té doby to je pro něj ještě šílenější jízda. Za 11 zápasů zvládl dát 10 gólů a k nim ještě přidat 2 asistence.

Jude Bellingham gets 95 PER CENT of vote to be named 2023 Golden Boy and  become just third English player to win award | The Sun

Bellingham v soutěži Golden Boy porazil Jamala Musialu, Xaviho Simonse, Antonia Silvu, Alejandra Baldeho, Floriana Wirtze, Benjamina Seska, Giorgia Scalviniho, Rasmuse Hojlunda, Leviho Colwilla, Johana Bakayoka, Milose Kerkeze, Arthura Vermeerena, Evana Fergusona, Lucase Gourna-Douatha, Warrena Zaireho-Emeryho, Ousmana Diomandeho, Arnaua Martineze, Mathyse Tela, Andyho Dioufa, Arda Gulera, Bilala El Khannousse, Martin Baturinu, Joaoa Nevese a Lamine Yamala.

Současně se předávala i cena Golden Girl, kterou vyhrála hráčka také Realu Madrid Linda Caicedo z Kolumbie. Osmnáctiletá útočnice přišla do Bílého baletu v únoru z kolumbijského Deportiva Cali. Celou sezónu podávala skvělé výkony a mimo jiné byla zvolena nejlepší hráčkou Copa America.

Nikolas Kočica / theathletic.com

Nejnovější články