Zpět na » Primera Division » Jude Bellingham opustil reprezentaci Anglie. Po zranění ramene už ale opět trénuje s Realem Madrid

Jude Bellingham opustil reprezentaci Anglie. Po zranění ramene už ale opět trénuje s Realem Madrid

Jude Bellingham opustil reprezentaci Anglie. Po zranění ramene už ale opět trénuje s Realem Madrid © iconsport.photo - Jude Bellingham

0

Líbilo se

15.11. - Anglické fanoušky zasáhla nepříjemné zpráva, že Jude Bellingham, hráč, jenž má po svém přestupu do Realu Madrid doslova neuvěřitelnou formu, bude trenéru Southgatovi chybět pro zranění ramene na tomto reprezentačním srazu. Včera opustil reprezentační mužstvo, dnes už trénoval s Realem Madrid. Potvzrují se tedy Ancelottiho slova, že po pauze bude plně k dispozici.

Jude Bellingham je exkluzivní talent. V 16 letech byl kapitánem Birminghamu hrajícího Championship. Kdo to může říct? O rok později už hrál v základní sestavě Borussie Dortmund Bundesligu a postupem času se stal oporou, jenž málem BVB dovedla k senzačnímu mistrovského titulu. Vysloužil si přestup do Realu Madrid. A to, co předvádí na Santiago Bernabeu, to asi nikdo nečekal. Jude Bellingham je aktuálně jakožto záložník, leč trochu vysunutý, nejlepším střelcem La Ligy. Za 11 zápasů dal 10 gólů. Až za ním jsou kanonýři jako Griezmann nebo Lewandowski.

Všem ale zatrnulo během minulého víkendu. Real Madrid remizoval 0:0 s Rayem Vallecano, přičemž už v prvním poločase Bellingham nepříjemně upadl a poranil si rameno. V zápase sice odehrál plných 90 minut, ale v dalších dvou utkáních chyběl. Přesto ho ale Gareth Southgate povolal do národního týmu Anglie pro zápasy s Maltou a Severní Makedonií, což Real Madrid, který mimochodem vyhodil svého klubového lékaře za neshody a špatné starání se o Ardu Gülera, samozřejmě vytočilo, protože chtěl, aby byl Bellingham fit na další klubové zápasy.

Gareth Southgate a jeho kolegové se však nakonec umoudřili a Bellinghama poslali ze srazu domů. Zranění ramene prostě potřebovalo léčit a jít s ním do zápasů plných kontaktů by byl stále risk. Bellingham se tedy vrátil do Madridu a s ničím nezahálel. Okamžitě se zapojil do tréninku po boku mladíků a hráčů, jenž reprezentovat neodjeli, tak jako třeba Brahim Díaz. Měla by se tak potvrdit slova Carla Ancelottiho. Ten řekl, že klíčový záložník Los Blancos by měl být Realu Madrid k dispozici právě po konci reprezentační pauzy.

Jude Bellingham

David Suchý / goal.com

Nejnovější články