Zpět na » Primera Division » Bývalý obránce Realu Madrid Karanka: I Zidane potřeboval čas na adaptaci. Nepamatuji si nikoho jako je Jude Bellingham

Bývalý obránce Realu Madrid Karanka: I Zidane potřeboval čas na adaptaci. Nepamatuji si nikoho jako je Jude Bellingham

Bývalý obránce Realu Madrid Karanka: I Zidane potřeboval čas na adaptaci. Nepamatuji si nikoho jako je Jude Bellingham © iconsport.photo - Jude Bellingham

1

Líbilo se

19.11. - Začátek sezóny měl Jude Bellingham v Realu Madrid opravdu brutální. Plynule zapadl, Carlo Ancelotti ví co od něj chce a 20letý anglický záložník mu to doručuje zápas co zápas. Pochybnosti jsme o něm neměli, ale to jak rychle zapadl, to je obrovské překvapení. Měl okamžitý impact. Stejně to vidí i bývalý obránce Los Blancos Aitor Karanka. Ten ho dokonce staví třeba i nad Zidaneho.

Jude Bellingham je exkluzivní talent. V 16 letech byl kapitánem Birminghamu hrajícího Championship. Kdo to může říct? O rok později už hrál v základní sestavě Borussie Dortmund Bundesligu a postupem času se stal oporou, jenž málem BVB dovedla k senzačnímu mistrovského titulu. Vysloužil si přestup do Realu Madrid. A to, co předvádí na Santiago Bernabeu, to asi nikdo nečekal. Jude Bellingham je aktuálně jakožto záložník, leč trochu vysunutý, nejlepším střelcem La Ligy. Za 11 zápasů dal 10 gólů. Až za ním jsou kanonýři jako Griezmann nebo Lewandowski.

Nikdo nečekal, že Bellingham vystřelí tak rychle. V 20 letech je aktuálně největší hvězdou Realu Madrid a zastińuje i Vinícia, jenž měl být v této pozici po odchodu Karima Benzemy. Ale dva góly v El Clásicu, vítězné branky v úvodních duelech a celkově perfektní výkony do této pozice právem staví právě Bellinghama. Je fantastický. Už se začíná mluvit o tom, že by měl mířit na Zlatý míč pro příští rok. Je brzy o tom mluvit, ale našlápnuto má vskutku znamenitě. Mluvit o něm s úctou začínají i legendy Realu Madrid. Třeba bývalý obránce Aitor Karanka.

Nějak mě nepřekvapuje, že je dobrý. Nepochyboval jsem o tom. Ale překvapuje mě to, že nepotřeboval žádný čas na adaptaci. Hrál jsem s Luisem Figem i Zinedinem Zidanem. I těm to nějakou chvíli trvalo. Když přišel Zidane, první měsíc nebo dva nebyl tak dobrý, jako byl předtím v Juventusu. S tím, jakou má Jude osobnost a charakter, vypadá to jako kdyby tu hrál už 10 let. Žádný klub není jako Real Madrid. Když jsem tu byl, hráli tu neskuteční hráči, ale žádnému z nich nebylo 20. Možná Raúl. Ten začínal v nějakých 18. Ale nepamatuji si nikoho tak dobrého, jako je Jude," řekl Aitor Karanka.

Jude Bellingham

David Suchý / goal.com

Nejnovější články