Zpět na » Primera Division » Diego Simeone prodloužil smlouvu s Atléticem Madrid

Diego Simeone prodloužil smlouvu s Atléticem Madrid

Diego Simeone prodloužil smlouvu s Atléticem Madrid © iconsport.photo - Diego Simeone

0

Líbilo se

10.11. - Ve Španělsku není nějaká věrnost trenérů k jednomu klubu po dlouhou dobu pravidlem. Najdou se samozřejmě hodně úspěšné výjimky, ale také se najde spousta koučů, která trénovala i nesmiřitelné rivaly. Je tu ale jeden stále aktivní, který se zapsal do dějin jako ikona. Je to totiž právě Diego Simeone, kdo udělal z Atlética ten silný velkoklub. Nyní prodloužil smlouvu do roku 2027.

Diego Simeone za sebou má skvělou hráčskou kariéry, během které si také mimochodem za Atlético Madrid zahrál. Argentinský reprezentant za Los Colchoneros odehrál 167 duelů. Za žádný klub nezvládl více. Jeho vztah k Atléticu podrthuje i to, že se do klubu před koncem kariéry vracel. Trenérskou kariéru začal v Racing Clubu hned po konci kariéry. Vedl i River Plate, Estudiantes a San Lorenzo. V Evropě byl poprvé v Catanii a následně se na krátkou dobu vrátil do Racing Clubu. Životní šance v Atléticu přišla v prosinci 2011.

Atlético bylo vždy považováno za poměrně velký klub. Diego Simeone ho ale během svých prvních let působení úplně přetvořil. V sezóně 2013/14 senzačně vyhrál titul a Diego Costa, Thibaut Courtois, Diego Godín a další ho dotáhli až do finále Ligy mistrů. Opory odešli, ale on je dokázal nahradit. Antoine Griezmann, Jan Oblak...Další finále Ligy mistrů, bohužel opět neúspěšné. Odešel Griezmann, přišel zkušený pistolník Suaréz. Další senzační titul. Diego Simeone je synonynem pro Atlético Madrid. Na jeho lavičce už stál během 642 duelů.

Byly sice období, kdy se mělo za to, že už je třeba čas na změnu, ale "El Cholo" dokázal tým z krize vždy nějakým způsobem vyvézt. Podívejme se navíc třeba na to, jak dokázal restartovat Antoina Griezmanna a Alvára Moratu, dva letošní tahouny, ačkoliv jim to trvalo. Odvádí fantastickou práci. To, co v klubu jako hráč i jako trenér dokázal, tím si zajistil místo mezi ikonami. Diego Simeone je v Atléticu už teď nesmrtelnou postavou. A vedení to řádně ocenilo. Legendární kouč s klubem podepsal nový kontrakt, který potrvá až do roku 2027. Příběh nekončí, El Cholo jede dál.

Diego Simeone

David Suchý / atleticodemadrid.com

Nejnovější články