Zpět na » Primera Division » One man show Jude Bellinghama. Anglický mladík z Realu Madrid zničil dalšího soupeře

One man show Jude Bellinghama. Anglický mladík z Realu Madrid zničil dalšího soupeře

One man show Jude Bellinghama. Anglický mladík z Realu Madrid zničil dalšího soupeře © iconsport.com - Jude Bellingham září

0

Líbilo se

20.08. - Do Madridu přicházel jako nejdražší klubová posila historie a hráč, od kterého se toho čeká opravdu hodně. Obrovský potenciál Jude Bellingham ukázal už v prvním zápase v Bilbau. Jenomže to, co předvedl včera v Almeríi...Pane bože. Dokonalý výkon 19letého záložníka, který 2 góly a 1 asistencí zařídil výhru 3:1. Od kritiků dostává hodně vysoké devítky.

Jude Bellingham je zázračné dítě anglického fotbalu. V 16 se dostal do prvního týmu Birminghamu a okamžitě se stal kapitánem. Generační talent. Už ve svém věku v Championship dominoval. Skvěle se chytil i po přestupu do Borussie Dortmund. Tam vyrostl v jednoho z nejlepších hráčů světa a minulý rok to bylo on, kdo málem dovedl BVB k bundesligovému titulu. Už ale bylo prakticky jasné, že odejde. Plácl si s Realem Madrid. Stal se nejdražší posilou historie Los Blancos. Nikdo ale nepochybuje o tom, že více než 100 milionů eur Bellingham splatí.

Co dokáže, ukázal už během prvního kola v Bilbau. Proti Athletic Clubu skvěle řídil zálohu. Ancelotti pro něj v diamantu našel skvělou pozici. Bellingham zvyšoval na 2:0, když se k němu odrazil balón, který o zem sklepl přímo do sítě. Speciální první gól 19letého korunního prince fotbalu. Je až neskutečné, že v tomhle věku je až tak vyspělý. Pokud by se už neměl zlepšit, všem by to asi bylo jedno. Už teď má neskutečnou kvalitu a zaručeně patří mezi to nejlepší, co nám fotbal aktuálně může nabídnout.

A dokázal to i včerejší zápas v Almeríi. Tam sice Real Madrid brzy prohrával díky brance svého odchovance Arribase, ale Bellingham všechno změnil. Stal se terčem dvou šťastných odrazů a svou šancí na vstřelení druhé branky v La Lize nepohrdl. Gól Kroose před koncem první půle sice uznán nebyl, ale po změně stran to na sebe opět vzal mladý Angličan, zaběhl za obranu a hlavou překonal gólmana Almeríe. Svůj fantastický výkon podtrhl asistencí na gól Vinícia. Nebylo to ale jenom to, jak se zapsal do statistik. Celý zápas hrál prakticky bezchybně. Real Madrid objevil svou novou superstar.

Jude Bellingham

David Suchý / realmadrid.com

Nejnovější články