Zpět na » Primera Division » Eder Militao si v Bilbau poranil koleno a nevypadá to s ním dobře. Šance pro Rüdigera?

Eder Militao si v Bilbau poranil koleno a nevypadá to s ním dobře. Šance pro Rüdigera?

Eder Militao si v Bilbau poranil koleno a nevypadá to s ním dobře. Šance pro Rüdigera? © iconsport.com - Další ztráta pro Real Madrid

1

Líbilo se

13.08. - Jako kdyby nestačilo, že se pár dní před začátkem sezóny zranil Thibaut Courtois, pro Real Madrid přišla během vítězného zápasu s Bilbaem další těžká rána. Ze hřiště musel v slzách odejít stoper Eder Militao. Podle Carla Ancelottiho jde o zranění kolene a zatím nejdou vyloučit ani přetržené vazy. Přichází tak šance pro Antonia Rüdigera, Ten už včera ukázal, čeho je schopný.

Eder Militao do Realu Madrid přišel jako velký talent z Porta v létě 2019. Stál tehdy 50 milionů eur. A po první sezóně se začalo pochybovat o tom, zda to bylo dobře. Během celé sezóny brazilský stoper odehrál jen 20 zápasů. V další si moc nepolepšil. Bylo jich 21. Jenomže po odchodu Sergia Ramose se stal klíčovým prvkem obrany a zažil fantastickou sezónu. Na jejím konci byl triumf v Lize mistrů i La Lize. Jako důležitý hráč Realu hrál Militao i v minulém ročníku, ačkoliv nebyl tak jistý, jako sezónu před tím.

Nelze ale oponovat proti tomu, že Los Blancos jsou lepší s ním, než bez něj. S Davidem Alabou mu to ve středu obrany sedí, má čas a prostor i na ofenzivu, o čemž svědčí jeho 7 gólů během minulé sezóny. Přišel i Antonio Rüdiger, ale zatím neměl tolik šancí se prosadit. Je ve stínu Militaa s Alabou. Proč měnit něco, co funguje? Německý stoper se ale famózně ukázal v Lize mistrů proti Manchesteru City, kdy z Haalanda udělal hráče bez přínosu pro mužstvo. Úžasný výkon. Aníž by to Carlo Ancelotti chtěl, nyní bude mít 30letý Němec obří šanci zazářit.

Během včerejšího zápase v Bilbau totiž musel Militaa střídat už po 50 minutách. Brazilský stoper si poranil koleno a i podle slov Carla Ancelottiho to nevypadá vůbec dobře. „Militao si podvrtnul koleno. Nevypadá to dobře. Přetržené vazy? Nemůžeme nic vyloučit," řekl na tiskové konferenci. Pro italského lodivoda je to po zranění Courtoise další rána. Ale Antonio Rüdiger ve zbytku zápasu ukázal, že když dostane šanci, vezme jí. Hrál výborně a dokázal si poradit na výbornou i se zvýšenou aktivitou Bilbaa.

David Suchý / marca.com

Nejnovější články