Zpět na » Primera Division » David Silva si na tréninku přetrhl přední křížový vaz a zvažuje konec kariéry

David Silva si na tréninku přetrhl přední křížový vaz a zvažuje konec kariéry

David Silva si na tréninku přetrhl přední křížový vaz a zvažuje konec kariéry © iconsport.photo - David Silva zřejmě ukončí kariéru

0

Líbilo se

22.07. - S Realem Sociedad podepsal novou smlouvu a jasně dal vědět o tom, že končit nehodlá a stále má týmu co nabídnout. David Silva, legenda Manchesteru City, si ale na tréninku v předsezónní přípravě přetrhl přední křížový vaz a sezóna pro něj dost možná skončila ještě dříve než začala. I proto teď ve 37 letech zvažuje ukončení kariéry. Takhle si asi konec nepředstavoval.

David Silva začínal ve Valencii. Ve strukturách klubu byl od roku 2000 a ve chvíli, kdy v roce 2005 v rámci hostování v Eibaru poprvé nastoupil v dospělém fotbale, bylo jasné, že tu roste obří talent. Nakonec se výborně vypracoval i do základní sestavy Valencie a patřil mezi vůbec nejlepší hráče La Ligy. Manchester City se na něm rozhodl postavit budující se tým. Psal se rok 2010. Od té doby odehrál 436 zápasů, vyhrál 4 tituly a stal se legendou. Dnes mu před stadionem stojí socha, což jen dokazuje to, jak moc si ho váží.

V roce 2020 se ale přesunul do Realu Sociedad, kde chtěl dohrát svou kariéru. Španělsko doma vítalo dvojnásobného mistra Evropy i mistra světa. Jednoho z nejlepších záložníků historie Premier League a budoucího člena síně slávy. A v San Sebastiánu hned poznali, s kým mají tu čest. Měl trochu jinou roli než v Manchesteru, ale stal se obrovskou oporou na i mimo hřiště. Po konci této sezóny oznámil, že v Realu prodloužil smlouvu o další rok. Ta pro něj měl být poslední. Stále má hlad po úspěchu. Realu se daří a je mu tam dobře.

Jenže obrovskou čáru přes rozpočet mu udělal včerejší trénink. Na něm si přetrhl přední křížový vaz a sezóna pro něj zřejmě skončí ještě dříve než začne. Ta sezóna, která pro něj měla být tou poslední a ve které se měl rozloučit na hřišti. V jeho věku je toto zranění věšinou konečná. Tělo už se nedokáže zotavovat jako dříve a i proto David Silva přemýšlí, že ukončí kariéru už nyní. My budeme doufat, že své sbohem ještě řekne na hřišti a přejeme brzké uzdravení. Takovýhle konec si legenda jeho kalibru opravdu nezaslouží.

David Suchý / football-espana.net

Nejnovější články