Zpět na » Primera Division » Luka Modrič o rok prodloužil s Realem Madrid

Luka Modrič o rok prodloužil s Realem Madrid

Luka Modrič o rok prodloužil s Realem Madrid © iconsport.photo - Luka Modrič podepsal novou smlouvu

0

Líbilo se

26.06. - V roce 2013 krok vedle a nejhorší přestup sezóny, o 10 let později ikona klubu a jednoznačně jeden z nejlepších záložníků celé fotbalové historie. To je Luka Modrič. Ten si svou kariéru v Realu Madrid, kterou zdobí několik trofejí z Ligy mistrů ale třeba i Zlatý míč, prodlouží alespoň o 1 rok. Klub oficiálně oznámil, že legendární chorvatský středopolař podepsal do roku 2024.

Rodák ze Zadaru byl do velkého fotbalu vychován legendárním Dinamem Záhřeb. Začal nastupovat když mu bylo necelých 20 let, ale od té doby to nabralo rychlé obrátky. Základní sestava, reprezentace, přestup do Tottenhamu a opět to stejné. Stal se jednou z hlavních opor Spurs a po 4 sezónách za 35 milionů eur přestoupil do Realu Madrid. Po první sezóně ho fanoušci posílali zpět do Anglie s tím, že to byl otřesný přestup. Ale Modrič se vypracoval, stala se z něj naprostá ikona Bílého baletu a jeden z nejlepších záložníků v historii.

Když v roce 2018 za své famózní výkony dostal Zlatý míč, nikdo v Realu Madrid by mu asi neměl za zlé, kdyby se rozhodl pro odchod do Interu Milán o kterém se spekulovalo. Ale on ne. O 4 roky později hráje stále stejně skvěle, je oporou Realu Madrid a členem základní sestavy by byl pokaždé, když by byl zdravý. Famózní hráč. I teď měl na stole velmi příjemnou nabídku. Stejně jako Benzemu ho před koncem smlouvy lákala Saudská Arábie a to konkrétně Al-Hilal. Jenže i to odmítl, ačkoliv je jisté, že peněz by měl mnohem více než v Madridu.

Peníze ale nejsou to, co Luka Modrič ve svých 37 letech hledá, ačkoliv by mu to nikdo neměl za zlé. Už nikomu dávno nemusí nic dokazovat a vyhrál úplně všechno, co jako fotbalista vyhrát může. On je ale stále hladový po trofejích a nejlépe je mu prostě doma v Madridu. Proto s Realem Madrid po vzoru jeho kolegy Toniho Kroose podepsal roční prodloužení jeho kontraktu, a tak chorvatského kouzelníka uvidíme na Santiago Bernábeu minimálně ještě jeden rok. Uvidíme jaká bude jeho pozice v týmu nyní, když dorazil i Jude Bellingham a mladíci potřebují čím dál více prostoru.

David Suchý / realmadrid.com

Noviny
Nejnovější články