Zpět na » Primera Division » Real Madrid oficiálně oznámil příchod Frana Garcíi z Rayo Vallecano

Real Madrid oficiálně oznámil příchod Frana Garcíi z Rayo Vallecano

Real Madrid oficiálně oznámil příchod Frana Garcíi z Rayo Vallecano © iconsport.photo - Fran García se po 3 letech vrací do Realu Madrid

0

Líbilo se

10.06. - Již déle avizovaný přestup Frana Gracíi zpět do Realu Madrid je oficiální. 23letý levý obránce se do klubu vrací po 3 letech v Rayu Vallecanu opravdu za hubičku a bude mít za úkol zvýšit konkurenci na levé straně obrany, která je slabým článkem sestavy Los Blancos. Je v něm velký potenciál a v aktuálním kádru se určitě neztratí. Ztratit nemá co ani on a ani Real Madrid.

Fran García je odchovancem Realu Madrid. Z klubu Bolaňos přišel v roce 2013 a probojval se přes všechny mládežnické kategorie až do Castilly a k 1 startu za první tým v rámci Copa del Rey. Tehdy si připsal asistenci na gól Isca. Aby získal herní praxi, odešel na hostování do Vallecana, které sestoupilo. Stal se okamžitě oporou, vybojoval postup a už jako kmenový hráč malého madridského klubu bojoval v La Lize. Obě dvě sezóny v nejvyšší soutěži se mu povedly a tak začal zajímat i mnohem větší kluby, mezi kterými byl i Real Madrid.

Ten o jeho potenciálu moc dobře věděl. Při přestupu si totiž vydupal, jak je jeho zvykem, klauzuli na zpětný odkup. A ta byla pouze 5 milionů eur. Pro Real Madrid aboslutně směšné peníze, které okamžitě zaplatil a po 3 letech se tak Fran García vrací na Santiago Bernabeu. Tento přestup přišel vhod. Levá strana obrany je totiž problémem sestavy. Ferland Mendy je často zraněný a Eduardo Camavinga je potřeba v záloze. Pokud se neprosadí, Real Madrid ho dokáže zpeněžit za více, než za kolik přišel a García se nemusí bát. Zájem o něj bude. Obě strany nemají co ztratit.

David Suchý / realmadrid.com

Nejnovější články