Zpět na » Primera Division » Real Madrid je vítězem Copa del Rey. Proti bojující Osasuně dvěma góly rozhodl Rodrygo

Real Madrid je vítězem Copa del Rey. Proti bojující Osasuně dvěma góly rozhodl Rodrygo © iconsport.photo - Real Madrid je vítězem Copa del Rey

1

07.05. - REVIEW Real Madrid se po dvouzápase s Barcelonou, který zvládl parádně, dostal do finálě Copa del Rey, což je jediná španělská trofej, na kterou letos mohl dosáhnout. Soupeřem mu překvapivě byla Osasuna, která byla v roli velkého outsidera. Podle očekávání po výhře 2:1 slaví Real Madrid, ale Osasuna se nevzdala bez boje, podala velmi dobrý výkon a Realu zatopila.

Real Madrid - CA Osasuna 2:1

Branky: 2. a 70. Rodrygo, 57. Torró

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Militao, Alaba, Camavinga - Valverde, Tchouameni (69. Rüdiger), Kroos (82. Modrič) - Rodrygo (89. Asensio), Benzema, Vinícius

CA Osasuna: Herrera - Peňa (75. R. García), Arridane, D. García, Cruz - Moncayola, Torró (86. Ibaňez), M. Goméz (86. K. García) - Oroz, Budimir (70. Ávila), Abde (75. Barja)

První šance, první střela, první gól. Tak vypadala situace po prvních dvou minutách a radoval se Real Madrid. Vinícius po levé straně skvěle prošel přes obranu a nabil Rodrygovi, který napálil balón do sítě. O 20 minut mohlo být zase veseleji v Madridu. Po přiťuknutí Rodryga ale Karima Benzemu skvěle vychytal Sergio Herrera. Naopak na druhé straně mohl srovnat host z Barcelony Abde. Courtoise lobem překonal, ale Dani Carvajal zachránil ještě před brankovou čárou. Famózním gólem se mohl předvést David Alaba. Po jeho dělovce z přímého kopu z obrovské vzdálenosti ale pouze zvonilo břevno.

Druhý poločas nám první čtvrthodinu nenabídl prakticky nic. Pak se ale k odraženému cetru dostal odchovanec Realu Madrid hrající za Osasunu Lucas Torró a krásnou střelou do dolního růžku srovnal skóre. Po 10 minutách už ale bylo opět vše jinak a zase u toho byl Rodrygo. Zleva opět Vinícius, nabil Kroosovi, jehož tečovaná rána se dostala až k Rodrygovi, který Herrerovi nedal šanci. Až ve třetí minutě nastavení se před brankou ocitl Kike Barja a ve skórování mu zamezil jen skvělým zákrokem Dani Carvajal.

Hrdina zápasu Rodrygo

Real Madrid si už vedení pohlídal a může slavit výhru. V Copa del Rey slaví už svůj dvácátý triumf v klubové historii. Ten poslední přišel ještě během prvního Ancelottiho působení v sezóně 2013/14. Jednoznačně rozhodl rozdíl kvality. Osasuně ale nejde odepřít velká bojovnost a snaha. Pro klub by bylo vítězství opravdu historickým úspěchem, což už je samotná finálová účast. Tým trenéra Arrasateho se rozhodně nemá za co stydět. Na muže zápasu Rodryga a hlavně famózního Vinícia ale byli jeho svěřenci krátcí.