Zpět na » Primera Division » David Silva nekončí. S Realem Sociedad prodloužil smlouvu o další rok

David Silva nekončí. S Realem Sociedad prodloužil smlouvu o další rok

David Silva nekončí. S Realem Sociedad prodloužil smlouvu o další rok © iconsport.photo - Davida Silvu uvidíme hrát ještě jeden další rok

0

Líbilo se

05.05. - Po jeho konci v Manchesteru City nám trochu zmizel z očí. Real Sociedad je sice v poledních letech jedním z nejlepších španělských klubů, ale moc pozornosti v evropském fotbale nemá. David Silva je ale důležitým článkem tohoto týmu už 3 roky a končit nehodlá. V San Sbeastiánu jeden z nejlepších španělských playmakerů všech dob prodloužil o další rok.

David Silva byl bezpochyby jeden z nejlepších fotbalistů své generace, přestože byl opravdu nedoceněný. Je odchovancem Valencie, kde jsou na něj dodnes pyšní. Pořádnou šanci v prvním týmu dostal po hostování v Eibaru a Celtě Vigo. Stal se hvězdou. Ještě jako hráč Netopýrů se stal mistrem Evropy i světa a přestoupil do Manchesteru City. Životní přestup. Na Etihad Stadium se stal ikonou. Před stadionem mu nyní stojí vlastní socha. Někdo ho považuje za nejlepšího hráče historie klubu. Obří zásluhu měl na 4 titulech a sposutě dalších trofejí. V 7 z 10 sezón se dostal přes 10 asistencí.

Ve své poslední sezóně v Manchesteru dal 6 gólů a 10 asistencí a oslavil titul. Už byl ale čas na to, aby přenechal místo mladším jako byl Phil Foden. Proto se sám rozhodl odejít a vrátit se do Španělska. Návrat do Valencie by byl krásný, ale on si vybral Real Sociedad. Tradiční a velmi ambiciózní klub z Baskicka, který je v posledních letech jedním z nejlepších ve Španělsku. Ani se to nezdá, ale letošní sezóna už je pro něj jeho třetí v tomto klubu. Čísla už ani zdaleka nemá taková jako v Premier League, ale přizpůsobil se týmu.

Letos má na kontě 1 gól a 5 asistencí. San Sebastián je nadšený z aktuálního 4. místa v tabulce zaručujícího Ligu mistrů. Skvělý úspěch. A David Silva má ve 37 letech sil stále dost. I proto se rozhodl, že s tímto klubem prodlouží kontrakt, kterým se zaváže ještě pro další sezónu, kdy by se tedy ještě jednou chtěl ukázat v evropských pohárech a ideálně na té úplně nejvyšší úrovni. Poté už asi kariéra jednoho z nejvíce geniálních fotbalistů španělské historie skončí. Po skvělých letech, kdy se stal ikonou Manchesteru City a po 4 sezónách, kdy bavil fanoušky Realu Sociedad.

David Suchý / football-espana.net

Nejnovější články