Zpět na » Liga mistrů » Manchester City doma přejel Real Madrid a zahraje si finále Ligy mistrů

Manchester City doma přejel Real Madrid a zahraje si finále Ligy mistrů

Manchester City doma přejel Real Madrid a zahraje si finále Ligy mistrů © iconsport.photo - Bernardo Silva předvedl v první půli skvělý výkon

1

17.05. - REVIEW Zápas jenž rozhodl o druhém letošním finalistovi Ligy mistrů. Stav 1:1 a na Etihad Stadium, kde Manchester City 5 let v Lize mistrů neprohrál, přijel úřadující šampion Real Madrid a to v roli outsidera. Ta role se vyplnila do puntíku. Manchester City zejména díky naprosto dominantnímu prvnímu poločasu slaví výhru 4:0 a svůj druhý historický postup do finále.

Manchester City - Real Madrid 4:0

Branky: 23. a 37. B. Silva, 76. Militao (VG), 90+1. Álvarez

Manchester City: Ederson - Walker, Dias, Akanji - B. Silva, Stones, De Bruyne (84. Foden), Rodri, Gündogan (79. Mahrez), Grealish - Haaland (89. Álvarez)

Real Madrid: Courtois - Carvajal (80. Vázquéz), Militao, Alaba, Camavinga (80. Tchouameni)- Valverde, Kroos (70. Asensio), Modrič (63. Rüdiger) - Rodrygo (80. Ceballos), Benzema, Vinícius

Manchester City do zápasu vešel s obrovským tlakem na obranu Realu Madrid, jehož obránci se v prvních minutách opravdu hodně zapotili. Obří šanci měl Erling Haaland. Thibaut Courtois ale jeho hlavičku zblízka famózně vychytal. Když už se zdálo, že je míč po další Haalandově hlavičce v síti, Courtois se předvedl snad ještě lepším zákrokem než byl ten první. Fantazie. Real Madrid mohl Courtoisovi děkovat.

Na fantastické zakončení Bernarda Silvy do protipohybu už ale neměl nárok. Po půl hodině bezmoci se Real Madrid dostal k šanci na srovnání. Kroosova pumelice jen orazítkovala břevno. Naopak se ale prosadili Citizens. Odražený míč se dostal k Bernardu Silvovi a ten hlavou poslal svůj tým do dvougólového vedení. Na konci ještě měl Manchester City několik šancí, které ale gólem neskončily. Real Madrid musel honem rychle něco změnit, nebo riskoval pořádný výprask. V první půli se vůbec nechytal.

Na začátku druhého poločasu se zapotil i Ederson. Alabovu pumelici ale dokázal zneškodnit. Celkově byla druhá půle úplně jiná. Real Madrid ukázal, že se nevzdává a snažil se dostat zpátky do zápasu. Definitivně mohl rozhodnout Haaland, díky Courtoisově zákroku ale trefil pouze břevno. Když ne on, Akanji s pomocí Militaa už to dokázal a zvýšil na 3:0. V nastaveném čase poslední hřebík do rakve zatloukl střídající Julian Álvaréz. V istanbulském finále se tak ukáže Manchester City, jehož jako outsider vyzve Inter Milán.