Zpět na » Primera Division » Toni Kroos končit nebude. V Realu Madrid o rok prodlouží smlouvu

Toni Kroos končit nebude. V Realu Madrid o rok prodlouží smlouvu

Toni Kroos končit nebude. V Realu Madrid o rok prodlouží smlouvu © iconsport.photo - Toni Kroos bude v Realu Madrid pokračovat

0

Líbilo se

Včera 14:00 - Toni Kroos patří mezi nejlepší záložníky posledních let. S věkem už leccos ztrácí, ale stále dokáže být pro Real Madrid naprosto klíčovou postavou. Sám ale ví, že čím dál více prostoru budou dostávat mladší hráči a zvažoval konec kariéry. Nakonec se ale 33letý záložník rozhodl zůstat v Realu Madrid ještě další rok a svůj konec, který chce zažít právě u Los Blanoc, odložit.

Toni Kroos je odchovancem Hansy Rostock a Bayernu Mnichov. V dresu bavorského velkoklubu debutoval už v roce 2007, kdy mu bylo teprve 17 let. Byl velkým talentem německého fotbalu, ale naplno to ukázal až na hostování v Bayeru Leverkusen. Po návratu se stal postupně členem základní sestavy Bayernu, vyhrál svou první Ligu mistrů a s Německem se stal mistrem světa. Po šampionátu v Brazílii ho za 25 milionů eur přivedl Real Madrid. Obrovská krádež. Kroos už má za Bílý balet na kontě přes 400 zápasů a je jednou z legend klubu.

V Realu Madrid vyhrál všechno, co se vyhrát dalo a vždy byl jednou z ůstředních postav. Středová řada Kroos-Casemiro-Modrič bude navždy jednou z nejúspěšnějších v historii fotbalu a to bez diskuzí. Oni dovedli Real Madrid ke 3 titulům v Lize mistrů v řadě. Když bylo Kroosovi 32, Modričovi 36 a Casemirovi 30, zvládli to znovu. Casemiro ale odešel do Manchesteru a řada se rozpadla. Modričovi s Kroosem na záda dýchají mladíci Valverde, Camavinga a Tchouameni. Klubové ikony to budou mít čím dál těžší, přestože jsou stále skvělí.

A právě pokročilý věk a rostoucí konkurence a možná i touha uvolnit místo mladším Kroose donutila k přemýšlení o konci kariéry. S Realem Madrid mu v létě končí smlouva, ale 33letý německý záložník nikdy nepřemýšlel nad tím, že by jednal s jiným klubem. Bylo to vždy buď úplný konec, nebo prodloužení v Realu. A právě pro druhou možnost se nakonec Kroos rozhodl. Na Santiago Bernábeu ho uvidíme ještě alespoň jeden rok. Klub už pro něj měl kontrakt připravený několik měsíců, ale čekal na jeho rozhodnutí.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články