Zpět na » Liga mistrů » Los pohárové Evropy: Real Madrid vyzve Chelsea, Itálie se těší na derby

Los pohárové Evropy: Real Madrid vyzve Chelsea, Itálie se těší na derby

Los pohárové Evropy: Real Madrid vyzve Chelsea, Itálie se těší na derby © iconsport.photo - Los Ligy mistrů

2

Líbilo se

17.03. - Pohárová Evropa ve čtvrtfinále nabídne zajímavé souboje. Úřadující šampion, Real Madrid, vyzve Chelsea, italští tifosi se mohou těšit na derby AC Milán - Neapol. Jeden z favoritů, Manchester City, půjde proti Bayernu Mnichov a v poslední čtvrtfinálové dvojici se potká Benfica s Interem Milán.

Před losem čtvrtfinále Ligy mistrů nebyla stanovena žádná dodatečná pravidla. Losovací koše se nedělily na týmy nasazené a nenasazené a hrozilo „pouze“ jedno městské derby AC Milan - Inter. Severoitalské celky na sebe ale nenarazily a proto bylo v průběhu losu upozorněno pouze na to, že AC Milán bude při losování první zápas hrát jako domácí tým.

První vylosovaným týmem se stal Real Madrid, úřadující šampion, který bude v cestě za obhajobou muset postoupit přes tradičně silnou Chelsea. Bílý balet nicméně dokazuje, že i když se mu nedaří v lize, v pohárové Evropě kraluje a považuje se za favorita.

Do druhé dvojice z osudí Patrick Kluivert vytáhl Inter Milán, který věděl, že bude první zápas hrát na hřišti soupeře. Tím mu bude relativně schůdná Benfica Lisabon a italští tifosi proto věří, že by se po letech půstu mohli dočkat úspěšného tažení v pohárové Evropě.

Třetí čtvrtfinálovou dvojici vytvořil Bayern Mnichov s Manchesterem City a bude zajímavé sledovat, zda se německému týmu podaří projít přes rozjetý Manchester City s nejlepším střelcem letošního ročníku Ligy mistrů, Erlingem Haalandem.

Losování uzavřelo italské derby AC Milan - Neapol, které bude pikantní už jen proto, že se jedná o jediné derby čtvrtfinále. Los zdánlivě vypadá, že se italské týmy doslova vystřílí proti sobě, ale pokud by se Interu podařilo postoupit přes svého portugalského soupeře, bude mít italský fotbal jistotu zástupce ve finále Ligy mistrů.

Zápasy čtvrtfinále budou odehrána 11-12. dubna, odvety přijdou na řadu o týden později. Semifinále je naplánováno na 9-10. května s odvetami 16-17. května a turecké finále bude odehráno v sobotu 10.června 2023.


Čtvrtfinálové dvojice

AC Milan - Neapol

Benfica - Inter

Real Madrid - Chelsea

Manchester City - Bayern Mnichov

Andrea Suttnerová / uefa.com

Nejnovější články