Zpět na » Primera Division » Barcelonským případem Negreira se začala zabývat UEFA

Primera Division - Barcelonským případem Negreira se začala zabývat UEFA

Barcelonským případem Negreira se začala zabývat UEFA © iconsport.photo - Barcelona má čím dál větší problémy

0

Líbilo se

23.03. - Nad Barcelonou se stahují mračna. Kromě toho, že nad klub tvrdě dohlíží šéf La Ligy Tebas, který chce spravedlivě potrestat a odhalit chování Barcelony proti regulím, do závažného případu "Caso Negreira", kde se řeší údajná korupce, se nyní zapojí i UEFA. Barcelona tak bude ještě pod větším tlakem a v případě potvrzení obvinění to pro klub může mít fatální následky.

Barcelona už má nějakou dobu finanční potíže, které pramení ještě z působení Josepa Bartomeua jako šéfa klubu a nový prezident Laporta sice dokázal dluh snížit, ale pouze za cenu obětování velké části budoucích výdělků z televizních práv a tak dále. La Liga klubu upravila práva na přestupovém trhu, kde v létě bude muset nakupovat pouze za 40% z peněz, které klub obdrží z prodeje hráčů.

Barcelona navíc byla obviněna z korupce. Klub totiž mezi lety 2001 až 2018 vyplatil bývalému vice-prezidentovi komise rozhodčích José Mária Enriquézovi Negreirovi celkem 7,3 milionu eur. Toto závažné obvinění, do které je zapojen i bývalý prezident Bartomeu, se bude dlouhé měsíce řešit u soudu. Nyní se ale do celé situace zapojila UEFA, která prohlásila, že proti barcelonské korupci zahájí vyšetřování. Klub tvrdí, že se ničeho proti pravidlům nedopustil a že byl Negreira odměňován za skautské zprávy.

„V souladu s článkem 31(4) Disciplinárního řádu UEFA byli dnes inspektoří etiky a disciplíny pověřeni, aby zahájili vyšetřování ohledně potencionálního porušení řádu UEFA v souvislosti s případem "Caso Negreira". Další informace budou k dispozici co nejdříve," uvedla ve svém prohlášení UEFA.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Najskorumpovanejsi tym, aky poznam

James1991
Nejnovější články