Zpět na » Primera Division » Hvězda Bundesligy chce přestoupit do Barcelony

Hvězda Bundesligy chce přestoupit do Barcelony

Hvězda Bundesligy chce přestoupit do Barcelony © bayer04.de - Florian Wirtz by se nebránil přestupu do Barcelony

0

Líbilo se

21.02. - Barcelona si je dobře vědoma enormního množství talentů, kteří hrají v Bundeslize. Například vedení klubu mělo dlouho veliký zájem o Youssoufu Moukoka z Borusie Dortmund. Osmnáctiletý útočník však v lednu podepsal s Dortmundem nový kontrakt a jednání skončila.

Teď si však Katalánci vyhlédli jinou mladou hvězdu. Devatenáctiletý Florian Wirtz je ofenzivním záložníkem Bayeru Leverkusen a jedním z největších talentů v Evropě. Do Leverkusenu přestoupil v roce 2020 a od té doby předvádí skvělé výkony.

Florian Wirtz: Bayer Leverkusen´s new Bundesliga sensation

Stihl se už ve svém věku i usídlit v základní sestavě Leverkusenu, ale přesto v letošní sezóně má odehraných poměrně málo minut kvůli zranění, které si přivodil v březnu roku 2022 v zápase proti Kolínu a mimo hru byl až do prosince. Odehrál v německé nejvyšší soutěži zatím šest utkání, ve kterých třikrát asistoval. V Evropské lize se mu podařilo vstřelit nádherný gól v zápase proti Monaku. Na serveru Transfermarkt jeho hodnota stále roste, aktuálně je na čísle 70 milionů euro.

Florian Wirtz scores first Bayer Leverkusen goal since serious injury to  mark return of Germany´s wonderkid | Football News | Sky Sports

Wirtz se nechal slyšet, že by se přestupu do Barcelony nevyhýbal a Barca má také o Němce podle španělského webu Sport zájem. Bohužel pro Barcelonu však její finanční potíže nějakému blízkému jednání brání. Vzhledem k Wirtzově hodnotě za něj bude Leverkusen požadovat jistě velkou peněžní náhradu. Talent má podepsanou smlouvu až do roku 2027, a tak Werkself nemusí nutně hráče prodat.

O Barceloně se neustále píše, v jakých jsou problémech, výjimkou nejsem ani já. Přesto však s přehledem vedou La Ligu a po 22 zápasech mají 59 bodů. Na druhý Real Madrid mají náskok osmi bodů. Zabrat však budou muset ve čtvrtek na Old Trafford, kdy odehrají odvetný zápas v rámci Evropské ligy proti Manchesteru United. První zápas skončil nerozhodně 2:2, což vzhledem k domácího prostředí Manchesteru v druhém klání dává klubu z Anglie o něco větší šance na postup.

Nikolas Kočica / football-espana.net

Nejnovější články