Zpět na » Serie A » Samuel Umtiti již našel kupce: V létě by mohl do AC Milán

Samuel Umtiti již našel kupce: V létě by mohl do AC Milán

Samuel Umtiti již našel kupce: V létě by mohl do AC Milán © iconsport.photo - Samuel Umtiti v utkání Lecce

0

Líbilo se

23.02. - Francouzský záložník v létě odešel překvapivě z Barcelony do druhé italské ligy, kde se chtěl chytit stébla a pokusit nastartovat svou kariéru. Slunečné Lecce Umtitimu vlilo do žil novou krev a hráč katalánského klubu dokazuje, že stále patří mezi evropskou špičku a zaslouží si návrat do velkého fotbalu.

Samuel Umtiti už pro Barcelonu nemusí být problémem. Jeho do této chvíle nadprůměrná sezóna v Lecce, kde odehrál v základní sestavě deset z posledních jedenácti utkání svého týmu, začíná vzbuzovat zájem některých velkých týmů. Podle italského sportovního portálu calciomercatoweb už o Umtitiho projevil zájem AC Milán, který by ale nejraději počkal na to, zda se hráči na konci sezóny podaří vyřešit svou smlouvu s Barcelonou

Rossoneri pečlivě Umtitiho výkony sledují a od svých skautů mají také velmi pozitivní zprávy o jeho fyzické kondici. Chápou, že by se mohl v budoucnu opět stát důležitým hráčem, a jsou ochotni riskovat, zda se mu podaří v létě vyvázat ze smlouvy s Barcelonu. Umtiti prozatím o své udoucnosti nechce přemýšlet a soustředí se na to, aby dokončil sezónu na co nejlepší úrovni a poté analyzoval nabídky.

Barcelona je z jeho hostování v Lecce nadšená a všechny scénáře jsou proto zatím otevřené. Vlastně mimo jediného. Katalánský klub vylučuje, že by se Umtiti mohl v příští sezóně zapojit zpět do A týmu. Barcelona proto musí vyřešit hráčskou smlouvu, která vyprší až v roce 2026, a byla by ochotná Umtitiho z ní vyvázat. K dohodě by mohlo dojít v případě, že se najde třetí klub, který by měl o podpis hráče zájem, a tím by mohl být AC Milán.

Zájem o služby Umtitiho má také několik týmů francouzské nejvyšší ligy, které hráčův návrat k velkému fotbalu sledují s velkou pozorností. Pokud dohraje sezónu v pořádku, nemusí se francouzský ofenzivní hráč bát, že by měl o nabídky na přestup nouzi.

Andrea Suttnerová / sport.es

Nejnovější články