Zpět na » Primera Division » Real Madrid světu ukázal nový talent. 18letý Alváro Rodríguez se parádně ukázal proti Osasuně

Primera Division - Real Madrid světu ukázal nový talent. 18letý Alváro Rodríguez se parádně ukázal proti Osasuně

Real Madrid světu ukázal nový talent. 18letý Alváro Rodríguez se parádně ukázal proti Osasuně © trivela.com - Alváro Rodríguez si připsal asistenci na Marca Asensia

1

Líbilo se

19.02. - REVIEW Zatímco Barcelona v posledních letech na vlastních odchovancích jako Gavi nebo Fati staví a můžeme je zařadit mezi světovou špičku hráčů do 21 let, z Realu Madrid žádný obrovský talent z vlastních zdrojů, který by se prosadit dokázal, nevzešel. Jeden se ale ukázal ve včerejším zápase s Osasunou. 18letý Alváro Rodríguez se ihned ukázal s asistencí.

Barcelona v poslední době vyprodukovala opět spoustu klenotů z La Masie. V A-týmu se prosadili Ansu Fati, Gavi a můžeme říct, že své si odehráli třeba Nico González nebo Ilias. Real Madrid ale nebyl schopný do prvního týmu zakomponovat talenty z vlastních zdrojů již několik let. Carlo Ancelotti má k dispozici mladé hvězdy, ale žádná z nich není vychována klubem. I hráči jako Iker Bravo nebo Vinícius Tobías hrající za Castillu do klubu přišli teprve nedávno. Mladíci, které Real Madrid vychoval, zřejmě prostě nemají dostatečnou kvalitu.

Na mistrovství světa klubů se v semifinále poměrně dobře prezentoval Sergio Arribas. Jemu už je ale 21 let, takže za nějaký velký talent považovat nelze. To ale neplatí o Alváro Rodríguezovi. Již 3 roky je hráčem Realu Madrid. Španělský rodák reprezentující Uruguay je hrotovým útočníkem, měří 193 centimetrů a je mu pouhých 18 let. Svůj debut za první tým si připsal už dříve v Copa del Rey, ale ve včerejším zápase s Osasunou Pamplona přišel ten ligový.

V prvním poločase gól nepadl a v tom druhém měl Real Madrid štěstí, že od Osasuny neinkasoval, ale když dostal od Viníciuse přihrávku do jasné gólovky Valverde, bylo to 1:0. Pak šel do hry právě 18letý Alváro Rodríguez. Modrič ho parádně vyslal za obranu a Rodríguez předložil míč Viníciusovi, který nepohrdl. Jenže při Modričově nahrávce byl mladý Uruguayec v ofsajdu a gól neplatil. Rodríguez byl hladový stále. Obral o míč hráče soupeře, exkluzivně předložil Asensiovi, který pečetil výhru 2:0. Alváro Rodríguez ukázal obrovský potenciál.

David Suchý / realmadrid.com

Nejnovější články