Zpět na » Primera Division » Barcelonská škatulata: Bellerín ven, Araujo z MLS dovnitř

Primera Division - Barcelonská škatulata: Bellerín ven, Araujo z MLS dovnitř

Barcelonská škatulata: Bellerín ven, Araujo z MLS dovnitř © wdeportes.com - Bellerína by měl v Barceloně nahradit mladý Araujo

0

Líbilo se

31.01. - Pedro Porro přestupuje ze Sportingu Lisabon do Tottenhamu a portugalský klub musel rychle shánět náhradu. Našel jí v Barceloně, kde si vyhlédl Hectora Bellerína. Blaugranas tedy také musejí shánět novou alternativu na pravý kraj obrany. A zdá se, že sáhnou do MLS. Na hostování s opcí chce nyní přivést nadějného Juliana Arauja z L.A Galaxy.

Julian Araujo je pro fanoušky MLS známé jméno. Kalifornský rodák reprezentující Mexiko byl od mala členem barcelonské akademie v USA a v roce 2018 si ho všimlo L.A Galaxy a neváhalo ho přivést. V roce 2019 už debutoval v MLS. Bylo mu pouze 17 let. Od té doby ale přidává starty a od roku 2021 ho pevným článkem základní sestavy slavného klubu z města andělů. Za poslední 2 sezóny, co hraje v základní 11 si připsal 16 asistencí, což z pozice krajního beka není vůbec zlé. Ba naopak. Patří mezi to vůbec nejlepší, co v MLS najdeme.

Barcelona je už delší dobu v krizi, co se pravého kraje obrany týče. Přivedla ze Sevilly Julese Koundého, ale jeho místo by mělo být spíše ve středu obrany. Z Arsenalu pak na hostování přivedla odchovance Hectora Bellerína, jehož výkony ale byly špatné, nebo nehrál vůbec. To je důvod, proč se rozhodl, že lépe mu bude ve Sportingu Lisabon, který jím dočasně zalepí díru na pravém kraji, která vznikla po přestupu Pedra Porra do Tottenhamu. Jelikož Barceloně Bellerín ani nepatřil, žádné odškodnění nedostane.

Hector Bellerín

Musí ale shánět novou alternativu za Koundého, přpadně Sergi Roberta. A tou má být právě Julian Araujo, který už ve strukturách klubu kdysi byl. Pro mladého hráče, který vyšel Barcelona academy v Kalifornii to musí být splněný sen. Ještě ale není nic hotovo. Araujo by do Barcelony měl přijít na hostování s následnou opcí. Právě opce ale zatím má být kámenem úrazu, protože představy Barcelony a L.A Galaxy se liší. Pokud se ale kluby dohodnou, stránka samotného hráče nebude problém. Araujo totiž pochopitelně do Barcelony chce.

David Suchý / espn.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články