Zpět na » Primera Division » Útěk z Juventusu? Chiesu by chtěl přivést Real Madrid

Útěk z Juventusu? Chiesu by chtěl přivést Real Madrid

Útěk z Juventusu? Chiesu by chtěl přivést Real Madrid © oGol.com - Federico Chiesa by prý mohl opustit v problémech se topící Juventus

1

Líbilo se

23.01. - Juventus není v záviděníhodné pozici. Soud mu odečetl 15 bodů a měl by být bez evropských pohárů. Zdá se, že pro pár hráčů nyní ztrácí angažmá v Turíně svou atraktivitu. Mluví se o odchodu Vlahoviče a nyní přišla španělská média s tím, že by Real Madrid mohl jít po přestupu italského reprezentanta Federica Chiesy, jenž by mohl zalepit post pravého křídla.

Syn bývalého výborného italského reprezentanta je odchovancem Fiorentiny, za kterou hrál od roku 2007, tedy od velmi útlého věku. V roce 2016 pod Paulem Sousou debutoval v Serii A. Bylo mu teprve 18 let. Hned ve svém prvním ročníku odehrál 27 utkání a poprvé se i gólově prosazoval. V dalších ročnících už patřil mezi klíčové hráče fialek a od roku 2018 reprezentoval Itálii. Po jeho skvělé desetigólové sezóně odešel na dvouleté hostování s opcí 42 milionů eur do Juventusu.

První sezóna byla z jeho pohledu velmi dobrá a po jejím konci byl klíčovou postavou Itálie na zlatém Euru. Jenže další ročník byl pro něj nejhorší v kariéře. Za 14 zápasů dal 2 góly a 2 asistence, po kterých se zranil a vrátil se až v listopadu tohoto roku. Kvůli přetrženému křížovému vazu byl mimo více než 260 dní a 36 zápasů, na což se nabalily i jiné zdravotní problémy.

Kolem a kolem se tedy jeho angažmá v Juventusu bere tak trochu smíšeně. Když hraje, má na tým velký vliv, ale čísla se od něho zkrátka čekají větší. Otázkou je, zda nějaké přidá. Podle španělských médií by si ho dokázal ve svých řadách představit Real Madrid, který má na pravém křídle menší problémy. Rodrygo i Marco Asensio jsou nestabilní, Federico Valverde je záložník a ani Vinícius na druhé straně nehraje v nejlepší formě. Chiesa by tak mohl být ideální možností. Talentu má od pána boha opravdu dost a na Santiago Bernabeu by to mohlo krásně vyniknout.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články