Zpět na » Primera Division » Piqué se s kariérou rozloučil vítězně. Barcelona porazila Almerii

Primera Division - Piqué se s kariérou rozloučil vítězně. Barcelona porazila Almerii

Piqué se s kariérou rozloučil vítězně. Barcelona porazila Almerii © fcbarcelona.com - Gerard Piqué svůj poslední zápas vyhrál

0

06.11. - REVIEW 616 zápasů, 53 branek, 30 trofejí. S touhle statistikou včera ukončil kariéru Gerard Piqué. Proti Almerii se s ním loučilo vyprodané Camp Nou a po závěrečném hvizdu se změnilo v údolí slz. 35letý stoper před zápasem oznámil, že jeho cesta tady skončí. Spolu se svými spoluhráči vybojoval výhru 2:0 a skončil tak, jak po většinu kariéry hrál. Jako šampion.

Barcelona šla do zápasu jako obrovský favorit. Ačkoliv Almeria se po postupu mezi elitu zabydlela v La Lize velmi dobře a pozlobila i Real Madrid, žádný bodový zisk se nepředpokládal. A podle toho vypadal i zápas. Barcelona hodně zaměstnávala obranu soupeře. A stačilo 7 minut, aby měl Piqué obrovskou šanci ke skórování při svém posledním zápase. 18letý Kaiky zahrál rukou a kopala se penalta. Piqué ale jasně ukázal na Lewandowskiho. Ten ale kopl přišerně a neproměnil. Obrovskou šanci měl na druhé straně Ramazani, ale v přímém souboji uspěl Ter Stegen. Hodně šancí měl hlavně Ferrán Torres, ale ani jednu neproměnil. V obrovské šanci hlavou napálil gólmana Dembelé a poločas skončil 0:0.

Krátce po přestávce ale první gól zápasu vstřelil Ousmane Dembelé, který přesně zamířil do dolního rohu Martínezovi branky. Jasný gól měl na kopačce i o 10 minut později. Ale šanci před bránou bez brankáře doslova spálil, když příliš čekal na lepší pozici. Frenkie De Jong pak z blízka zvýšil na 2:0 a zdálo se být rozhodnuto. Moment, na který všichni čekali, přišel v 85. minutě. Andreas Christensen vystřídal Piquého a ten tak oficiálně ukončil kariéru. Barcelona zvítězila 2:0.

Piqué se rozloučil s Camp Nou

Po zápase se Piqué oficiálně rozloučil. S číslem 3 létal nad hlavami svých spoluhráčů a s lesklýma očima obcházel Camp Nou, kam se na jeho poslední zápas přišlo podívat 92 605 diváků. Vysloužil si obrovský potlesk ve stoje a naposledy jako hráč po vítězném zápase zamířil do útrob stadionu.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.