Zpět na » Primera Division » Gerard Piqué po sobotním zápase ukončí kariéru. Oznámil to v dojemném videu

Primera Division - Gerard Piqué po sobotním zápase ukončí kariéru. Oznámil to v dojemném videu

Gerard Piqué po sobotním zápase ukončí kariéru. Oznámil to v dojemném videu © arteymedio.com.do - V sobotu Gerard Piqué ukončí kariéru

1

Líbilo se

04.11. - Je další legendou, jenž byla součástí zlaté barcelonské a španělské éry. Důležitá postava v obou mužstvech a velká legenda. Gerárd Piqué však nyní oznámil, že víkendový zápas bude jeho rozlučkou z kariérou. Cítí, že jeho čas v Barceloně se naplnil a nikde jindé hrát nechce. Končí jako často za výkony kritizovaný, ale obrovský srdcař, který jako první v těžkých časech přišel se snížením platu a šel vždy příkladem.

Součástí FC Barcelona byl Gerard Piqué od svého ranného dětství. V roce 2004, když mu bylo 17 let, za 5 milionů eur ho na Old Trafford přivedl Alex Ferguson a právě po boku legend Giggse, Scholese, Ferdinanda nebo také mladého Cristiana Ronalda sbíral první zkušenosti v dospělém fotbale. Byl i na hostování v Realu Zaragoza, kde poprvé ochutnal španělský fotbal. V roce 2008 se vrátil do Barcelony. Ideální načasování. Společně s ním klub převzal Pep Guardiola a začala zlatá éra klubu, jejíž byl součástí.

Během 4 sezón pod ním získal 14 trofejí a vedle zkušeného Carlese Puyola vytvořil fantastickou stoperskou dvojici. Okolo Piquého se postupem času vystřídala spousta stoperů, ale Puyolovi nikdo nesahal ani po kotníky. Po odchodu Guardioly získal Piqué ke 2 titulům v Lize Mistrů, 3 ligových titulům nebo 2 Copa del Rey ještě spoustu dalších trofejí. Znovu se stal vítězem Ligy Mistrů a přidal i dalších 5 ligových titulů a vítězství v poháru. Odehrál celkem 615 zápasů a zařadil se mezi klubové legendy.

V posledních letech už ale byl znát jeho věk a výkonnost šla dolů. Sílily hlasy, že by měl Piqué v klubu skončit, že na to zkrátka nemá. A letos už je to asi pravda. Když už nastoupil, výkony nepodával nejlepší. V lize nastoupil pětkrát, v Lize Mistrů čtyřikrát. Jeho včerejší oznámení bylo ale šokem. Víkendový duel proti Almerii bude jeho posledním v kariéře.

Gerard Piqué

Na Instagram Piqué zveřejnil dvouminutové video, ve kterém dojemně shrnul svůj fotbalový život v klubu, své pocity a oznámil, že končí kariéru.

Culers, tady Gerrad. V posledních měsících a dnech o mně lidé hodně mluvili, ale až doteď jsem se k tomu nijak nevyjádřil. Nyní o sobě chci mluvit sám." začal Piqué.

Jako mnoho z vás, fanouškem Barcelony jsem celý život. Narodil jsem se do fotbalové rodiny fanoušků Barcy. Už od nízkého věku jsem nechtěl být jen fotbalistou. Chtěl jsem být hráčem Barcelony. Později jsem o tom dítěti hodně přemýšlel. Co si tak asi mladý Gerard myslel, kdyby mu někdo řekl, že jeho sny se stanou skutečností. Že se dostane do prvního týmu Barcelony. Že vyhraje všechno, co vyhrát šlo. Že se stane mistrem Evropy i mistrem světa. Že si zahraje s nejlepšími hráči historie. Že se stane kapitánem a udělá si přátele do konce života.", pokračoval 35letý stoper.

Je to 25 let od toho, co jsem do Barcelony přišel. Odešel jsem, vrátil jsem se. Fotbal mi dal všechno, Barcelona mi dala všechno. Vy Culers jste mi dali všechno. A nyní, když se všechny sny toho malého chlapce staly skutečností, je čas vám říct, že jsem se rozhodl, že je čas tuhle krásnou cestu ukončit. Vždy jsem říkal, že po Barceloně tu žádný jiný klub nebude. A tak to bude. Sobotní zápas bude mým posledním na Camp Nou. Stanu se normálním fanouškem, budu klub podporovat a lásku k němu přenesu i na své děti, stejně jako to má rodina udělala se mnou. A znáte mě...Dříve nebo později se vrátím. Vidíme se na Camp Nou. Visca el Barca! Siempre.", zakončil dojemné video Gerard Piqué.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

David Suchý / espn.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
peeko83 - 04.11. Odpovědět

Ten to pěkně rozseknul ani ne v polovině sezóny...

peeko83
Nejnovější články