Zpět na » Primera Division » Busquetse by v Barceloně mohl nahradit Kanté

Primera Division - Busquetse by v Barceloně mohl nahradit Kanté

Busquetse by v Barceloně mohl nahradit Kanté © futaa.com - Kantému v létě končí smlouva s Chelsea

0

Líbilo se

29.10. - 693 startů od roku 2008, osminásobný španělský šampion, trojnásobný vítěz Ligy Mistrů a nesmrtelná klubová legenda. To je pro Barcelonu Sergio Busquets. Už letos se ale spekulovalo o jeho odchodu z klubu. Sice neodešel ale konec se nezadržitelně blíží. Dost možná přijde už příští léto. Barcelona je na něj ale údajně připravena. Náhradou má být N´golo Kanté.

Kantého pohádku všichni známe. Věčně usměvavý chlapec, který přišel v roce 2015 do Premier League z francouzského Caem za 9 milionů eur, jako prakticky neznámý hráč. Vedení Leicesteru společně s trenérem Ranierim v něm ale vidělo budoucí hvězdu. A tou se i stal. Byl naprosto klíčovým hráčem klubu při cestě za pohádkovým titulem v Premier League a vysloužil si přestup do Chelsea, kde se stal taktéž ihned klíčovým hráčem a znovu slavil titul.

S Chelsea vyhrál kromě titulu i Evropskou Ligu. FA Cup a hlavně v roce 2021 Ligu Mistrů, kde byl klubovým nejužitečnějším hráčem v play-off. Odehrál zatím 262 zápasů. V posledních sezónách ale má velké a vleklé problémy se zdravím. V aktuálním ročníku Premier League nastoupil dvakrát a jakmile se uzdravil, zranění si na tréninku obnovil a díky němu vynechá i nadcházející mistrovství světa, kde by s Francií obhajoval titul z Ruska. Pro Chelsea už není nepostradatelným jako dříve, a tak je jeho odchod dost reálnou možnostií.

V létě Kantému končí smlouva a zatím žádné zprávy o tom, že by chtěl 31letý záložník podepsat novou, tu nejsou. Naopak se množí spekulace o odchodu. Tou nejnovější je možnost podpisu s Barcelonou, která by se tak mohla rozloučit s legendárním Sergiem Busquetsem. Vzhledem ke končícímu kontraktu by mohl být k dispozici zadarmo. Je tu ale jedna otázka. Na Busquetsovu pozici již toto léto zadarmo přišel z AC Milán Franck Kessié, který je ve 25 letech rozhodně ambicióznější možností. Zatím se přes Busquetse do sestavy nedostal, ale do Barcelony rozhodně nepřicházel jako náhradník. Co váš názor? Kdo by podle vás měl nahradit Busquetse.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Anketa

Kdo by měl nahradit Sergia Busquetse?

Franck Kessié (2)

Franck Kessié 66,7%

N'golo Kanté (0)

N'golo Kanté 0,0%

Někdo jiný (1)

Někdo jiný 33,3%
Celkový počet hlasů: 3
Loading... Uklávám Váš hlas.
Nejnovější články