Zpět na » Premier League » Graham Potter by si do Chelsea rád přivedl Trossarda z Brightonu

Graham Potter by si do Chelsea rád přivedl Trossarda z Brightonu

Graham Potter by si do Chelsea rád přivedl Trossarda z Brightonu © demieres-nouvelles.com - Leandra Trossarda by Potter rád přivítal v Chelsea

0

Líbilo se

31.10. - Pokud byste si měli vybavit hvězdy Premier League, málokomu se vybaví opora Brightonu Leandro Trossard, ačkoliv mezi hvězdy rozhodně patří. Dokazují to jeho letošní výkony, kterými Brightonu výraznou měrou pomohl k aktuálnímu osmému místu. Z Brightonu odešel trenér Potter a vzal výzvu z Chelsea. A nyní se množí spekulace, že Trossard by ho mohl následovat.

Leandra Trossarda vychoval belgický Genk. V jeho dresu sice debutoval už v roce 2012 jako 17letý, ale na ligový debut si musel počkat po sérii hostování až do svých 21 let. To se vrátil z Leuvenu, kde zažil výbornou premiérovou sezónu v Jupiler League. V Genku se po návratu okamžitě chytil, stal se členem základní sestavy a nabíral na hodnotě. Výborně měl rozeběhnutou hlavně druhou sezónu, ale zranění mu více než 17 duelů nedovolilo. V podobném tempu ale začal i dokončil další sezónu. Gólů dal 14 a na 7 jich přihrál. To byl impuls pro Brighton, aby začal jednat a Trossarda za necelých 16 milionů eur přivedl.

Od roku 2019 je členem základní sestavy a jednou z opor. K dnešnímu datu má odehráno 116 zápasů, dal 25 branek a na 13 přihrál. Své kvality už ukazoval v Premier League již dříve, ale letos hraje opravdu fantasticky. Za 12 zápasů 27letého Belgičana zdobí 7 gólů. Hattrickem například pomohl k remíze s Liverpoolem, trefil se i v posledních dvou kolech proti Manchesteru City a Chelsea. A právě Chelsea vede manažer Graham Potter, který ho na jih Anglie přivedl.

A zde máme ty spojitosti. Potter si Trossarda z Genku vyžádal, udělal z něho člena základní sestavy a svého koně na kterého nedal dopustit. Nyní už je ale v Chelsea a právě 21násobný reprezentant Belgie by ho mohl v Londýně doplnit. Trossardova hodnota je aktuálně na úrovni 25 milionů eur, ale je klidně možné, že ještě poroste. The Blues ale do karet hraje to, že jeho smlouva s Brightonem v létě končí a bude tedy za nižší cenu, jenž by pro Chelsea neměla být žádnou překážkou.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články