Zpět na » Primera Division » PSG rozvázalo kontrakt s Anderem Herrerou a ten se tak vrací do Bilbaa

PSG rozvázalo kontrakt s Anderem Herrerou a ten se tak vrací do Bilbaa

PSG rozvázalo kontrakt s Anderem Herrerou a ten se tak vrací do Bilbaa © investogist.com - Ander Herrera

0

Líbilo se

27.08. - PSG přišlo se zprávou, že záložník Ander Herrera požádal o předčasné ukončení svého kontraktu s francouzským velkoklubem, kterému bylo vyhověno. 33letý záložník se tak ke konci své kariéry vrátí do svého Bilbaa, odkud pochází. Smlouva je již přichystána a Herrera se na 100% vrátí do baskického celku.

Svou kariéru ale začal Ander Herrera v Realu Zaragoza. Již jako malý kluk se k týmu připojil a přes všechny mládežnické kategorie se dostal až mezi dospělé, za které v roce 2009 debutoval. Bylo mu 19 let a od té doby hrál pravidelně. Pomohl k postupu do La Ligy a odehrál za Zaragozu dohromady 86 utkání než za 7,5 milionu eur přestoupil do Bilbaa. Během 3 let v klubu vyletěl a za 36 milionů eur ho v roce 2014 koupil Manchester United. Za něj odehrál takřka 200 zápasů a s týmem vyhrál Evropskou ligu. Po 5 letech se jako volný hráč upsal PSG.

Ve Francii vyhrál 2 tituly, zahrál si ve finále Ligy Mistrů, ale jeho působení za úplně vydařené považovat nemůžeme. Stabilně hrál jen během své druhé sezóny, jinak byl spíše hráčem širšího kádru. V novém ročníku už ani nebyl v sestavě, a tak je jeho požadavek na ukončení smlouvy logický.

Do Bilbaa se tak Ander Herrera vrátí po 8 letech v elitních světových klubech a opředen trofejemi. Jako obrovská persona, které si fanoušci Athletic Clubu budou nesmírně vážit.

Smlouvu podepíše jen na jeden rok, s opcí na další sezónu. Přestupová politika Bilbaa je vzhledem k tradicím specifická. Za klub zkrátka nemůže hrát hráč, který není Bask, nebo nemá baskické kořeny. Takové přestupy jako je tento, se tak nedějí každé přestupové období. Klub se spoléhá hlavně na výchovu svých hráčů a drtivá většina kádru jsou klubovými odchovanci. Světový unikát.

I ze svých odchovanců Bilbao dokáže postavit kádr bojující o evropské poháry s hodnotou přes 200 milionů eur s hráči, nastupujícími v reprezentaci, jako jsou Unai Simón nebo Iňigo Martínez.

David Suchý / football-espana.net

Nejnovější články