Zpět na » Primera Division » Paca Alcácera čekají Spojené arabské emiráty. V Al Sharjah bude z Villarealu zatím jen hostovat

Primera Division - Paca Alcácera čekají Spojené arabské emiráty. V Al Sharjah bude z Villarealu zatím jen hostovat

Paca Alcácera čekají Spojené arabské emiráty. V Al Sharjah bude z Villarealu zatím jen hostovat © showsport.me - Paco Alcácer kývl na novou výzvu

0

Líbilo se

18.08. - Hvězdou byl ve Valencii, zahrál si za Barcelonu, ohromil Dortmund, byl rekordní posilou Villarealu. Tam ale nastal pád a bývalý španělský reprezentant Paco Alcácer se nám zřejmě ztratí ze zorného pole. Hostovat bude ve Spojených arabských emirátech. Celek AL Sharjah má na 28letého útočníka dokonce opci.

Již od roku 2005 byl Alcácer hráčem Valencie. Góly v mládežnických týmech dával jako na běžícím páse a v roce 2010 pod Unaiem Emerym čerstvě po svých 17. narozeninách debutoval v prvním týmu. Po roce si připsal i debut v La Lize. Sezónu 12/13 strávil na hostování v Getafe, aby se další ročník mohl napevno zabydlet ve Valencii. Během 3 sezón v La Lize vstřelil 30 branek a vyhlédla si ho Barcelona jako náhradníka za Luise Suaréze. Tomu odpovídala i jeho minutáž. Stihl 50 zápasů, 15 gólů a 8 asistencí během 2 sezón. Pak přišla jeho životní sezóna. Na hostování v Borussi Dortmund měl vzhledem k jeho pozici a minutáži více než 1,3 gólu na 90 minut. Ve 26 zápasech se trefil 18x! Dortmund se ho tak rozhodl koupit, ale po půl roce se supernáhradník stěhoval zase o dům dál.

Stal se rekordní posilou Villarealu, ale svůj návrat do Španělska si představoval asi jinak. Brzdila ho zranění a kolísavá forma. To byl i důvod, proč mu trenér, který mu dal jako první šanci v dospělém fotbale, Unai Emery nevěřil a přednost měli vždy jiní. Minulý ročník v rámci ligy nastoupil jen do 18 zápasů a dal jediný gól. S klubem neabsolvoval přípravu a o odchodu bylo jasno.

Al Sharjah se během 10 let v tamní nejvyšší soutěži stal 6x šampionem a jeho dres během té doby oblékali například Adrien Mierzejewski, bývalý záložník Donetsku a Evertonu Bernard nebo ikona íránského fotbalu Javad Nekounam.

Paco Alcácer bude v tomto bohatém klubu prozatím jen hostovat. Jak dlouhé hostování bude ale zatím nikdo neřekl. Jediné, co řečeno bylo je, že AL Sharjah má na hráče, co během 19 reprezentačních startů vstřelil 12 branek, opci. Její výše je ale taktéž neznámá. Stejně jako jeho plat. Doposud největší jméno historie klubu byl Brazilec Bernard. Jeho plat činí 12 milionů eur ročně. Je tedy dost pravděpodobné, že Alcácerův plat bude ještě vyšší. Jeho současný plat měl ve Villarealu být něco málo přes 2 miliony ročně.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

David Suchý / football-espana.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články