Zpět na » Primera Division » Barcelona se stébla chytá: S hráči vyjednává smlouvy bez úhrady platu

Primera Division - Barcelona se stébla chytá: S hráči vyjednává smlouvy bez úhrady platu

Barcelona se stébla chytá: S hráči vyjednává smlouvy bez úhrady platu © as.com - Sergio Busquets

0

Líbilo se

10.08. - Fotbalovému klubu z Barcelony dochází čas, potřebuje nutně snížit platový strop, aby mohl do týmu zařadit oficiálně všechny letní posily. A protože se nedaří Barceloně na poli prodeje, hledá cestu jak uspořit nabízením v podstatě nepodepsatelných smluv, jak se přesvědčil naposledy Sergio Busquets.

Situace v Barceloně není nikterak nová, opakuje se pravidelně každou sezónu a týká se i dalších klubů španělské fotbalové soutěže. La Liga má totiž jedny z nejpřísnějších platových pravidel a katalánský klub opět začíná šlapat vodu. Obrátil se proto na Sergia Busquetse a snaží se s ním najít způsob, který by klubu umožnil odložit platbu platu kapitána Barcelony, a tak uvolnil prostředky nutné pro podpis nových hráčů.

Zástupci a právníci Sergia Busquetse ovšem, i přes velkou snahu kapitána pomoci klubu, vynesli Barcelonu velmi rychle ze dveří. Nabídka katalánského klubu byla totiž za hranicí legálnosti a nebylo možné nad ní ani uvažovat. Barcelona Busquetsovi doslova nabízela prodloužení stávající smlouvy (aktuálně končí v létě 2023) o další rok s příslibem, že v plat za tuto sezónu bude odložen a vyplacen až v druhém roce kontraktu. Zároveň ale byla součástí smlouvy formulace o možnosti ukončení spolupráce v létě 2023, Busquets by se tedy doslova upsal k tomu, že bude hrát celý rok bez nároku na plat, o který by mohl přijít i úplně.

Podobná jednání probíhají také s Gerardem Pique, zde je ale pozice obránce velmi rozdílná. Sám hráč přišel s nabídkou minimalizace nákladů, v podstatě chtěl hrát bez nároku na plat. Barcelona nabídku přijala, nicméně s tím, že Pique plat pobírat bude, ale snížený na naprosté minimum.

Jednání o prodloužení smlouvy se týká také Ter Stegena, který podobně jako De Jong, podepsal v říjnu 2020 nový kontrakt, který mu měl zaručit prodloužení smlouvy do roku 2025 výměnou za snížení platu v době krize. Tyto smlouvy aktuálně Barceloně činí nejvíce problémů, a v případě De Jonga je dokonce klub připraven se soudit, jelikož ji považuje za neprávoplatnou.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Andrea Suttnerová / marca.com, as.com, mundodeportivo.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

každý den nové dno. se inspirovali u nás na hradě?

ovmartin23

Smajlík 2 Smajlík 2 spíš u jistýho hajzla co obráží republiku v karavanu

MUFC_RedArmy

Vladcevesmiru už konvertoval k madridismu? Smajlík 5 Smajlík 5

MUFC_RedArmy

Dno pokračuje, makej tu rok zadarmo , my ti to na konci příštího roku vyplatime … Joo a podepis nám tady i dodatek , ze tě na začátku příští sezóny můžeme propustit a nedostaneš nic Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2

CFCvirinho

Neuveriteľná a nekonečná fraška. Ako vlani, tak aj teraz. Ale čudujem sa hlavne novým hráčom, čo tam prišli/chceli prísť. Oni si fakt myslia, že ku nim sa tam budú chovať inak? Frankie de Jong je jeden z najpohodovejších hráčov, akých v klube majú. Busquets kapitán a legenda. A zametajú s nimi ako s handrami. Myslí si Lewa, Koundé či Raphina, že oni sú nedotknuteľní? Vedenie Barcelony je hanba futbalu, už prekonali aj arabov a rusákov.

Princ z Paríža
Nejnovější články