Zpět na » Primera Division » Bude se Barcelona s de Jongem soudit?

Primera Division - Bude se Barcelona s de Jongem soudit?

Bude se Barcelona s de Jongem soudit? © marca.com - Frenkie de Jong

1

Líbilo se

08.08. - Katalánský klub stupňuje tlak na holandského záložníka a podle anglického tisku zašel tak daleko, že vyhrožuje hráči soudem. Barcelona totiž trvá na tom, že je současná smlouva nezákonná a její schválení předchozím představenstvem klubu nebylo provedeno řádně.

Vztah mezi Barcelonou a Frenkie de Jongem je den ode dne horší a horší, ale snad nikdo si nedokázal představit, že tlak klubu na holandského záložníka dojde až tak daleko, že bude současné představenstvo Barcelony hrozit hráči soudy. Klub totiž de Jongovým zástupcům odeslal dopis, ve kterém mu hrozí zrušením smlouvy a soudními tahanicemi.

Kontrakt, který mladý záložník podepsal v říjnu 2020, stanovuje, že hráč bude mít platnou smlouvu v klubu až do roku 2026, nicméně v době covidové, tj. v letech 2020 - 2022 bude mít nižší plat. Podobné kontrakty ve stejné době uzavřeli také Ter Stegen, Piqué a Lenglet. Barcelona se tuto smlouva snažila, nejprve domluvou, s hráčem zrušit a výměnou de Jongovi nabízela vyplacení ušlého zisku ze zmíněných dvou let. Nizozemský záložník by tak jednorázově od Barcelony obdržel 15,2 milionu a 18,3 milionu eur.

Nicméně de Jong nabídku nikdy nepřijal a v červenci odmítl již téměř dojednaný přestup do Manchesteru United. Barcelona nelenila a den po zamítavé odpovědi ze strany hráče jeho právním zástupcům doručila výše uvedený dopis, ve kterém konstatovala, že nepovažuje současnou smlouvu za platnou.

Hráčovi zástupci neskrývají znepokojení nad postojem katalánského klubu a domnívají se, že Barcelona vyvíjí na hráče nezákonný tlak. Podle právníků by měl mít De jong možnost setrvat v klubu, což je jeho přání a v případě nutnosti odchodu by měl mít možnost zvolit si sám své nové angažmá.

Situace je ovšem velmi napjatá a sledují ji nejen fanoušci, ale i představitelé nizozemské hráčské asociace a bývalé představenstvo Barcelony. To hájí zákonnost smlouvy a tvrdí, že kontrakt byl schválen představenstvem, ekonomickou komisí, kontrolou dodržování předpisů a auditory předchozího představenstva. Bývalí manažeři také dodávají, že Barcelona ve smlouvě v době převzetí moci žádný problém také neviděla a je zvláštní, že napadá její platnost až nyní, kdy hráč odmítá přestoupit do Manchesteru United.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Andrea Suttnerová / as.com, athletic.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Velebnosti, jdu blejt Smajlík 12

James1991

šílenost, kupovat hráče za miliardy a vlastnímu hráči hrozit soudem. de jong tam už nemůže zůstat, ale odejít pod takovým nátlakem také nejde. doufám, že skončí v CFC a barcelona bude potrestána. tvrdě.

ovmartin23

No slusny odpad ta Barca... Je na smlouve podpis hrace? Je. Jsou tam podpisy vedeni FCB? Jsou. Tak o cem jako chteji diskutovat. Jen at si pekne vyzerou co si navarili a doufam ze jim tohle jeste de Jong nejakym zpusobem vrati. Takovy prestup do Realu a vyhrat s nim 2x 3x za sebou ligu a el clasica a fakt bych se barce od srdce zasmal

HyperioN

Fuj . Barcelona spadla na úplný dno … styděl bych se jim fandit .. ne jen ze jim rozhodčí xkrat pomohli .. to ještě tak nějak člověk pochopí .. furt jsou to svině protekční … ale neplnil závazky a vesele utrácet za nové hráče miliony … to je dno největšího kalibru …

CFCvirinho
Nejnovější články