Zpět na » Primera Division » Atlético a Real svádí souboj o 17letého Ikera Brava z Leverkusenu

Primera Division - Atlético a Real svádí souboj o 17letého Ikera Brava z Leverkusenu

Atlético a Real svádí souboj o 17letého Ikera Brava z Leverkusenu © topgoal.com - Iker Bravo

0

Líbilo se

08.08. - Iker Bravo patří mezi největší španělské talenty současnosti. Logicky to přináší i zájem největších španělských celků. O 17letý klenot z Leverkusenu se nyní pere Atlético s Realem Madrid. Oba dva týmy již o Brava mají nějakou dobu zájem a nyní je rozhodnutí na hráči a samozřejmě na klubu.

Bravo sice nemá s dospělým fotbalem prakticky žádné zkušenosti, ale všem je jasné, že to klidně může být generační talent španělského fotbalu. V 17 letech nastupuje za reprezentaci do 19 let a má již 2 starty za A-tým Bayeru Leverkusen, který posílil z barcelonské La Masie v červenci minulého roku.

Mezi jeho přednosti patří neskutečná práce s míčem, první dotyk, kličky, dribling. To vše má Bravo již teď na obrovské úrovni. Na svůj věk je na tom famózně i fyzicky. V hlavičkových soubojích s ním mají obránci při jeho 182 centimetrech velké problémy. Problémy mu ale dělá disciplína a občas se hůře koncentruje. Což je ale zatím pochopitelné.

Stát by měl 15 milionů eur, což na 17letého mladíka není vůbec malá částka. Realitou ale je, že cena mu raketově poroste a čím dřív ho velkokluby uloví, tím méně budou muset zaplatit. Pro ani jeden tým Iker Bravo samozřejmě není posilou do A-týmu. Jak v Atléticu, tak v Realu by hrál za B-tým. Lákavější tak pro něho může být právě Real Madrid. Kromě většího jména a kvality týmu tamní Castillu trénuje ikona španělského fotbalu Raúl a hraje o jednu úroveň vyšší soutěž než farma Atlética.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články