Zpět na » Primera Division » La Liga preview: Boj o titul bude záležitostí tří týmů

La Liga preview: Boj o titul bude záležitostí tří týmů

La Liga preview: Boj o titul bude záležitostí tří týmů © world-today-news.com - Mezi favority na zisk španělského ligového titulu se řadí také Atlético Madrid

0

Líbilo se

03.08. - Tradiční uchazeče o zisk trofeje ve španělské lize, Real Madrid a Barcelonu, v souboji doplní bez pochyby Atlético Madrid vedené Diegem Simeonem, které bude chtít zopakovat úspěch z předminulé sezóny. Atlético po sezóně opustil Luis Suarez, nicméně do klubu se po letech hostování vrací Álvaro Morata, který bude chtít dokázat své kvality.

Po spíše neuspokojivé sezóně Atlética Madrid, která následovala po prvním ligovém titulu po téměř deseti letech, se Atlético bude chtít vrátit na vítěznou vlnu a zamávat pořadím v tabulce La Ligy. Předpokládá se, že Colchoneros budou těmi pravými vyzyvateli Barcelony a Realu v sezóně 2022/23.

Nevýrazná sezóna Atlética Madrid po zisku titulu v roce 2021 vyústila v neobvykle velkou kritiku na adresu trenéra Simeoneho, který tak bude letos pod zvýšeným tlakem a musí pozvednout konkurenceschopnost týmu. Atlético sice v letním přestupovém okně neuskutečnilo žádný výrazný přestup, nicméně Simeone se bude moci nadále spolehnout na mladého portugalského útočníka João Félixe a zkušeného Antoina Griezmanna, který odehraje svůj druhý a poslední rok na hostování z Barcelony.

Ze sestavy colchoneros vypadl Luis Suarez, s nímž klub neobnovil smlouvu, jeho místo by ale měl zastoupit španělský reprezentační útočník Alvaro Morata, který se po letech hostování vrací do mateřského klubu. „Simeone je z týmu nadšený. Máme k dispozici skvělé hráče a fantastického trenéra,“ oznámil před zahájením sezóny prezident Atlética Enrique Cerezo.

Sevilla není v rámci španělské ligy úplným favoritem na titul, nicméně v posledních letech se mílovými kroky přibližuje trojlístku Barcelona, Real Madrid, Atlético Madrid. Minulá sezóna byla pro andaluský tým velmi vydařená, protože se až do posledních kol klub držel v první trojce. Letos se pokusí svou snahu ještě navýšit, ale bude to velmi náročný počin. Z týmu v rámci přestupového okna odešli Diego Carlos a Jules Koundé, dva pilíře obrany Sevilly.

Španělská liga slibuje napětí a velkou vyrovnanost i níže v tabulce, v soutěži bude hrát dostatek týmů, které se budou snažit prosadit a bojovat o účast alespoň v některé z evropských soutěží. Rival Sevilly, Betis, má za sebou výbornou sezónu, v níž skončil pátý a vyhrál španělský pohár. Podobně by se chtěl prezentovat i letos, ale tým vedený Manuelem Pellegrinim přišel před sezónou o kvalitního obránce Héctora Bellerína a nepodařilo se mu jej nahradit.

Real Sociedad, Athletic bilbao a Villarreal, jsou dalšími týmy, které budou chtít promluvit do konečného pořadí v La lize, o celkové prvenství by si to ale měl rozdat pouze Real Madrid s Barcelonou. Oba premianti španělského fotbalu v létě na přestupovém trhu nelenili. Barcelona podepsala mimo jiné legendu bundesligového fotbalu, Roberta Lewandowského, na kterého jsou všichni velmi zvědaví.

Fanoušci se těšili na zajímavou konfrontaci toho nejlepšího, co současný fotbal v útoku může nabídnout. Chvíli se zdálo, že se v La lize současně objeví Lewandowski, Mbappe, Benzema a Haaland, ale francouzský útočník na poslední chvíli přestup do Realu Madrid s díky odmítl a norský reprezentant dal přednost Manchesteru City. I tak budou po trávnících La Ligy běhat opravdová esa a o zajímavá utkání v sezóně 2022/23 nebude nouze.

Andrea Suttnerová / espn.com, transfermarket.com

Nejnovější články