Zpět na » Primera Division » Barcelona jde po Martínezovi z Bilbaa

Barcelona jde po Martínezovi z Bilbaa

Barcelona jde po Martínezovi z Bilbaa © eldesmarque.com - Barcelona obrátila pozornost na Martíneze z Bilbaa

0

Líbilo se

25.07. - Vypadá to, že Barceloně Jules Koundé nevyjde. Zoufalá touha po stoperovi jí tak přivádí k mnohem staršímu hráči. Blaugranas mají údajně zájem o oporu Bilbaa Iňiga Martineze, kterému běží poslední rok jeho smlouvy.

Již 31letý španělský reprezentant je baskickou legendou. Vychoval ho Real Sociedad, za který odehrál přes 230 zápasů a před svým odchodem byl největší oporou mužstva. V roce 2018 si mohl z nápadníků vybírat. Spekulovalo se tehdy právě o Barceloně. On si ale dost překvapivě vybral konkurenční Bilbao. To z něj udělalo za 32 milionů eur suverénně nejdražšího hráče v dějinách klubu.

V jeho dresu odehrál již takřka 160 zápasů a stal se pro obranu nepostradatelným. Možná se ale zdálo, že za opravdu velký klub už si nikdy nezahraje a kariéru dohraje ve svém rodném kraji, kde bude legendou pro oba tamní velké kluby. Právě pro Barcelonu ale může být zajímavou a ne úplně drahou alternativou za Koundého. Výstupní klauzuli má sice nastavenou na 80 milionů eur, ale kontrakt mu za rok končí a mohl by tak být k dispozici za nižší částku.

I přesto, že se všeobecně mluví o tom, že Barcelona má obrovské finanční problémy, dokázala utratit již 103 milionů eur a zadarmo přivést další 2 zvučná jména. A tím klub údajně rozhodně nekončí. Připomeňme si jen pár jmen, která jsou spojována s příchodem na Camp Nou: Sergio Reguilón, Marcos Alonso, Cesar Azpilicueta, Bernardo Silva, Carney Chukwuemeka nebo stoper Monaka Guilermo Maripán. Takhle se klub bez peněz nechová. Jen aby to pro Barcelonu nedopadlo zle.

David Suchý / marca.com

Nejnovější články