Zpět na » Primera Division » Raphinha se dohodl na osobních podmínkách s Barcelonou. K přestupu chybí už jen pár kroků

Primera Division - Raphinha se dohodl na osobních podmínkách s Barcelonou. K přestupu chybí už jen pár kroků

Raphinha se dohodl na osobních podmínkách s Barcelonou. K přestupu chybí už jen pár kroků © varelanet.com.br - Raphinha se dohodl na podmínkách přestupu do Barcelony

0

Líbilo se

20.05. - Brazilský křídelník Raphinha se dohodl na osobních podmínkách k přestupu s Barcelonou. Jednání o přestupu s Leedsem United jsou však zatím pozastavené. A to až do konce sezóny Premier League. Do konce chybí už jen poslední soutěžní utkání s Brentfordem. Poté bude o budoucnosti Brazilce rozhodnuto.

Brazilský reprezentant Raphinha je připravený během tohoto léta opustit Elland Road. Ale aby přestup klapnul, musí se na Camp Nou doladit několik klíčových kroků.

Raphinha se dohodl na osobních podmínkách na letním přestupu do Barcelony. Podle deníku GOAL bylo ale jednání s Leedsem odloženo do konce této sezóny, protože oba kluby mají v současnosti jiné problémy.

Na Elland Road se stále obávají toho, že by v příští sezóně nemuseli hrát Premier League. Aby nesestoupili do druhé anglické ligy, zbývá jim zvládnout ještě jedno zásadní utkání a to s týmem z Brentfordu. Na Camp Nou zase řeší, koho se v Xaviho týmu zbavit, aby mohl klub snížit náklady a mohl přivést nové hráče.

Dohoda s brazilským reprezentantem Raphinhou je taková, že by měl pobírat dvojnásobek toho, co má v Leedsu. Pravděpodobně bude smlouva sjednána na dobu pěti let, a to do roku 2027.

Odejde Raphinha z Leedsu do Barcelony?

25 letého křídelníka, který má na kontě sedm seniorských reprezentačních startů, zastupuje bývalá hvězda Barcelony Deco. Spolupracují spolu od června 2021.

Kontakt s Leedsem United byl navázán prostřednictvím bývalého portugalského reprezentanta. Vedení Leedsu však dalo jasně najevo, že vstoupí do konečného jednání až poté, co skončí nedělní zápas v Brentfordu. Jedná se totiž o poslední zápas Premier League, při kterém budou brazilského rychlonožku potřebovat.

Raphinha bude doufat, že nasměruje svůj současný klub mimo sestupové pásmo. Nicméně pokud tým vedený americkým trenérem Jesse Marschem zažije sestup z anglické nejvyšší soutěže, dojde k výraznému omezení jeho klauzule o uvolnění.

Pokud by se Leeds propadl do Championship, pak by Barcelona mohla získat vysoce hodnoceného Brazilce za 25 milionů eur.

Klub ze Španělska ještě nepředložil oficiální nabídku, ale Raphinha dal lidem ve West Yorkshire jasně najevo, že chce v létě odejít.

Dokáže Barcelona dokončit dohodu pro Raphinhu?

Raphinha se nyní rozhodl přestěhovat se do Barcelony. Ale než se podaří dokončit jakýkoli přestup, je třeba překonat řadu překážek.

Xavi to v posledních týdnech přiznal také. Dále šéf Blaugrana prohlásil, že přestupy současných barcelonských hráčů musí být schváleny během léta dříve, než přijdou nové posily.

Plán je, že poté, co se Philippe Coutinho natrvalo přemístil do Aston Villy, je v nadcházejících týdnech důležité získat další peníze k posílení týmu. K potenciálním hráčům, kteří pravděpodobně z Barcy odejdou patří Samuel Umtiti, Clement Lenglet, Neto a Frenkie de Jong. Ousmane Dembele, jeden z nejdražších hráčů Barcelony, míří na trh jako volný hráč.

Bez přivedení finančních prostředků a snížení mzdových nákladů nebude Barcelona schopna registrovat ty, které by ráda v létě přivedla.

Raphinha tedy musí počkat do neděle. Další hráči, se kterými byly osobní podmínky již dohodnuty, jsou záložník AC Milán Franck Kessie a obránce Chelsea Andreas Christensen. Dva hráči, kterým na konci sezóny 2021-22 skončí smlouva a bude je tak možné získat zcela zdarma.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Jakub Čermák / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články