Zpět na » Primera Division » Adama Traore nebude příští sezónu pokračovat v Barceloně

Primera Division - Adama Traore nebude příští sezónu pokračovat v Barceloně

Adama Traore nebude příští sezónu pokračovat v Barceloně © barcablaugranes.com - Adama Traore

0

Líbilo se

05.05. - V zimním přestupovém období přišel Adama Traore na hostování do konce sezóny z ambiciózního celku Wolverhamptonu Wanderers z Premier League. Jednalo se o zvučnou posilu a samotnému Traoremu byla předpovídaná zářná budoucnost. Nicméně před koncem sezóny je jasné, že se vrátí zpět k vlkům na britské ostrovy.

Deníku Diario Sport tvrdí, že španělský křídelník není součástí plánů pro budoucí tým Mateua Alemanyho a Jordiho Cruyffa na barcelonském svatostánku Camp Nou. Proto se po půlroce v katalánském velkoklubu vrátí zpět do Premier League, respektive do Wolverhamptonu.

Adama Traore během lednového přestupového období podepsal s Barcelonou smlouvu na hostování do konce sezóny z týmu Wolverhampton Wanderers. Součástí smlouvy byla také opce na nákup Traoreho ve výši 30 milionů eur. Tu však barcelonští nevyužili.

Traore si za Barcelonu zahrál v 17 zápasech, během kterých si zahrál celých 90 minut pouze jednou. Zpočátku dostával i více než hodinu času na hřišti, postupem času se jeho minutáž zkracovala. Navíc se ve třech utkáních ani na hřiště nepodíval. Svému týmu pomohl v 17 zápasech čtyřmi gólovými přihrávkami a
svou býčí sílou. To však nestačilo na to, aby jej Barcelona vykoupila.

Dalším faktem je, že v lednu se do Barcelony přesunulo více útočníků, kteří se svých rolí ujali lépe. Řeč je o Ferranu Torresovi a Aubameyangovi, kteří přišli rovněž z Anglie. Ti však do Barcelony přestoupili a svá místa si povedenými výkony udrželi.

Možné náhrady za Traoreho

La Blaugrana doufala, že Francisco Trincao, který je na hostování ve Wolves z Barcelony, by mohl zamířit do Anglie na trvalou dohodu. To mohlo snížit poplatek, který platí právě za Traoreho. To se však nestane a Barcelona nebude platit za Adamu 30 milionů eur.

Jedním z důvodů, proč byl v zimě Adama podepsán, bylo to, že Ousmane Dembele nepodával ty nejlepší výkony. Navíc se jeho jméno objevilo na přestupovém trhu. Francouz se však od té doby vrátil k dynamice prvního týmu a jeho hvězda začala na pravém křídle opět stoupat vzhůru.

Má se za to, že prioritou Barcelony je obnovení smlouvy s Dembelem a také přesun jiného hráče z Anglie, a to z Leedsu United. Jedná se o rychlonohého brazilského reprezentanta Raphinhu, který v Premier League podává skvělé výkony.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Jakub Čermák / football-espana.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články