Zpět na » Primera Division » Proč Barça dává přednost Raphinhovi před Antonym?

Primera Division - Proč Barça dává přednost Raphinhovi před Antonym?

Proč Barça dává přednost Raphinhovi před Antonym? © futaa.com - Raphinha v dresu Leedsu

0

Líbilo se

28.03. - Katalánský klub je přesvědčen, že Raphinha, mající zkušenosti z Premier League, bude mít pro klub daleko větší přínos než Brazilec Antony, křídlo z Ajaxu. Jeden či druhý by měl v létě nahradit Dembelého, kterému v Barceloně končí smlouva a novou odmítl podepsat.

Na Raphinově jménu se v Barceloně shodla většina odborníků. Je tak jednou z hlavních posil pro letní přestupové období. Nahradit v sestavě by měl Ousmana Dembelého, který se sice na jaře dostal do výborné formy, ale jeho jméno už není dále spojován os budoucností Barcelony. Technický úsek katalánského klubu také posvětil volbu Raphinhy a to bez ohledu na to, zda v Barceloně zůstane Adama Traoré či ne. První nabídku už Barca do Leedsu poslala, není tedy cesty zpět.

Ve „výběrovém řízení“ na pozici křídla Barcelony byl pochopitelně také Antony, třiadvacetiletý hráč Ajaxu. Katalánský klub má na brazilského olympijského vítěze jen pozitivní reference a komunikovala také s jeho agenty Kia Joorabchianem a Giulianem Bertoluccim stejně jako s Philippem Coutinhem.

Antony dostal několik zajímavých nabídek na přestup do Premier League již loni v létě a vypadá to, že v letošním roce opravdu změní své působiště. Jeho aktuální situaci bedlivě pozorují Manchester United, Bayern Mnichov, Liverpool a PSG. Jednání o jeho Antonyho odchodu jsou již tak pokročilá, že si Ajax dokonce vyhlédl náhradu a tou je osmnáctiletý Giovanni Henrique z Palmeiras. Za hráče již v minulosti Ajax nabídl 12 milionů eur, ale neuspěl a v létě bude muset sáhnout do kapsy ještě hlouběji. Mluví se o částce až 20 milionů eur.

Barcelona pro příští sezónu hledá hráče, kteří budou schopni zabojovat o místo v základní sestavě. Je třeba v co nejkratší době získat zpět konkurenceschopnost ve španělské lize i v Evropě a není čas na experimenty. A fotbalový kariérní profil Raphinhy se zkušenostmi z Portugalska a Francie je mnohem vhodnější než profil Antonyho, který sice má zkušenosti z Ligy Mistrů, ale na klubové úrovni hrál pouze v holandské lize.

Důvod, proč by se Barcelona měla rozhodnout pro Raphinhu je tak zaměřen čistě na zkušenosti hráče, to ale také odpovídá přestupové částce, která by se měla pohybovat okolo 40 milionů eur.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Andrea Suttnerová / sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Tak...protože je lepší hráč Smajlík 1 ale ono bude nakonec ve výsledku asi rozumnější jít po Antonym

Tomguncz1
Nejnovější články