Zpět na » Primera Division » Barcelona nabídla Ousmanemu Dembélému novou smlouvu. Potvrdila také zájem o hvězdu Leedsu United

Primera Division - Barcelona nabídla Ousmanemu Dembélému novou smlouvu. Potvrdila také zájem o hvězdu Leedsu United

Barcelona nabídla Ousmanemu Dembélému novou smlouvu. Potvrdila také zájem o hvězdu Leedsu United © skysports.com - Ousmane Dembele

0

Líbilo se

03.04. - Přestože ještě v lednu se jej snažila přimět k odchodu, otevřela nyní Barcelona jednání o nové smlouvě s útočníkem Ousmanem Dembélém, který by tak nakonec mohl zůstat na Camp Nou. Prezident katalánského velkoklubu Joan Laporta navíc potvrdil, že by Barcelona ráda přivedla také křídelníka Leedsu United Raphinhu.

I když ještě nedávno se to jevilo jako téměř vyloučené, obnovila Barcelona v úterý kontakt s agenty 24letého útočníka Moussou Sissokem a Marcem Lichtsteinerem, kteří jsou připraveni naslouchat její nabídce.

Jedná se tedy o velký obrat poté, co se Barcelona pokusila francouzského reprezentanta v lednu přinutit k odchodu z Camp Nou, když odmítl veškeré nabídky nové smlouvy, zahrnující jeho výrazné snížení platu.

Jedním z důvodů, proč Barcelona nabídla hráči novou smlouvu, jsou jeho výkony, Dembélému totiž prospěl příchod nového kouče Xaviho, pod kterým momentálně patří mezi nejdůležitější hráče týmu.

Dembélé má v letošní sezóně nejlepší poměr asistencí v přepočtu na minuty v pěti nejlepších evropských soutěžích, od přelomu roku zaznamenal nejvíce asistencí v Evropě a je druhým nejlepším nahrávačem celé sezóny v La Lize.

Viceprezident Barcelony Rafa Yuste už minulý týden přiznal, že pokud Dembélé bude chtít, může se klub setkat s jeho agenty a prodiskutovat možné prodloužení smlouvy, která má hráči vypršet 30. června.

Vedle možného pokračování Dembélého na Camp Nou není vyloučen ani příchod brazilského křídelníka Leedsu United Raphinhy, který patří mezi hlavní cíle Barcelony pro letní přestupový termín.

RaphinhaRaphinha se ocitl v hledáčku Barcelony. (zdroj: skysports.com)

Barcelona věří, že dobré vztahy s bývalým záložníkem klubu Decem, jenž je zároveň agentem Raphinhy, by mohly pomoci přivést brazilského reprezentanta na Camp Nou.

„Raphinha je skvělý hráč. Máme o něm dobré zprávy,“ přiznal prezident Barcelony Joan Laporta v rozhovoru pro rozhlasovou stanici RAC1.

„Deco má svoji práci a poskytuje nám podrobné informace, abychom nedělali chyby. A v některých případech nám jeho poznatky hodně pomohly.“

O Raphinhu je nicméně velký zájem nejen ze strany Barcelony, ale i mnoha předních anglických klubů. To přimělo Leeds nabídnout hráči novou smlouvu, kterou však brazilský záložník dosud nepodepsal.

Raphinhova současná smlouva platí do roku 2024, tudíž by Barcelona musela sáhnout do přestupového rozpočtu, který má však být kvůli finanční situaci klubu i během léta hodně omezený.

Přestože vážná finanční situace Barcelony byla poněkud zmírněna výhodnou sponzorskou smlouvou se Spotify, klub věří, že případný sestup Leedsu z Premier League by mohl srazit Raphinhovu cenu na hodnoty, které si může dovolit vynaložit.

Kam dál?

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články