Zpět na » Primera Division » Nový boss Barcelony Xavi si přeje získat Césara Azpilicuetu z londýnské Chelsea

Primera Division - Nový boss Barcelony Xavi si přeje získat Césara Azpilicuetu z londýnské Chelsea

Nový boss Barcelony Xavi si přeje získat Césara Azpilicuetu z londýnské Chelsea © 90min.com - Dalším hráčem Blues, který je spojovaný se zájmem Barcelony, je podle posledních zpráv César Azpilicueta

0

Líbilo se

16.11. - Xaviho Hernándeze nečeká na Camp Nou vůbec nic lehkého, klub se totiž momentálně potácí v obrovských finančních problémech. Omezené jsou tak i jeho možnosti na přestupovém trhu. I přesto je však Barcelona v posledních dnech spojována hned s několika zajímavými jmény, ke kterým dnes přibylo další, a to César Azpilicueta.

Tomu po této sezóně končí smlouva na Stamford Bridge a sám Xavi jej má mít ve svém seznamu toužených hráčů velmi vysoko. I když dvaatřicetiletý Španěl podle všeho jedná s Chelsea o případném prodloužení smlouvy, existuje zde údajně šance, že by jej nakonec mohlo zlákat Xaviho volání do Barcelony.

Celou aktuální situaci kolem Azpilicuety tak nyní zástupci katalánského klubu pečlivě monitorují. Konkrétně ESPN přináší informace o tom, že Barcelona je připravena se španělským obráncem jednat během ledna o případném kontraktu.

Ani zde však nečeká katalánský klub nic jednoduchého, jelikož Chelsea a především i manažer Thomas Tuchel si moc přejí, aby Azpilicueta spojil svou budoucnost s Blues i po této sezóně.

Příchod Xaviho na pozici manažera však dává konkrétní naději příznivcům Barcelony, že by ji nakonec mohl španělský bek po této sezóně posílit. Oba se znají ze společného působení v národním týmu. Sám Xavi se pak měl, po svém návratu na Camp Nou, nechat slyšet, že právě Azpilicueta je ideálním hráčem, který by pomohl restartovat Barcelonu.

Stejně jako schopnost nastoupit na několika postech, by s jeho eventuálním příchodem totiž přišly do šatny i velké zkušenosti, které by byly pro mladé hráče jako Sergino Dest, Eric Garcia či Ronald Araujo, určitě přínosem.

Barcelona již, po příchodu Xaviho má jednu posilu, tou je další navrátilec - Dani Alves. Ten prostředí Camp Nou, stejně jako svého momentálního manažera, moc dobře zná. Alves, kterému je již osmatřicet let, se ke klubu z Barcelony připojil na základě smlouvy do konce této sezóny.

Avšak na svůj první zápas po návratu si bude muset počkat, jelikož nesmí za katalánský klub nastoupit až do začátku následujícího přestupového období. Brazilec tak může za Barcelonu znovu nastoupit až 2. ledna v zápase proti Mallorce.

O tom, že by s případným příchodem Azpilicuety přišly další velké zkušenosti, hovoří nejlépe ten fakt, že Španěl, po svém příchodu z Marseille v srpnu 2012 do Chelsea za 7 milionů liber, odehrál za Blues celkem 442 zápasů.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Sebastian Suba / espn.com, es.com, dailymail.co.uk, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
benei - 16.11. Odpovědět

Tenis - Kurzové sázky. Spolehlivé informace - www.vinexe.blogspot.cz

benei
Reklama
Noviny
Nejnovější články