Zpět na » Francie: Ligue 1 » Spekuluje se o možném návratu Messiho do Barcelony v roce 2023. Jednou z možností je, že by se ujal funkce sportovního ředitele

Francie: Ligue 1 - Spekuluje se o možném návratu Messiho do Barcelony v roce 2023. Jednou z možností je, že by se ujal funkce sportovního ředitele

Spekuluje se o možném návratu Messiho do Barcelony v roce 2023. Jednou z možností je, že by se ujal funkce sportovního ředitele © thesun.co.uk - Lionel Messi

0

Líbilo se

09.11. - BULVÁRNÍK Poté, co Barcelona nebyla ekonomicky schopna prodloužit Messiho smlouvu, nezbývala jiná možnost, než aby Argentinec klub opustil a připojil se k Paris Saint-Germain. Nyní se však shromažďují spekulace, že by se Messi mohl vrátit do Barcelony v roce 2023, kdy se blíží konec jeho smlouvy v PSG.

Victor Font, kandidát na prezidenta, který kandidoval ve volbách v roce 2021 skončil na druhém místě za Joanem Laportou, už naléhá na klub, aby naplánoval způsob, aby se Messi mohl vrátit:

„Jeho odchod byl kvůli finančním problémům nutný. Ale již od té chvíle měl klub přemýšlet o tom, jak by se Messi mohl vrátit do Barcelony v roce 2023."

Messiho rozloučení bylo smutné jak pro něj samotného, tak pro klub, protože obě strany byly odhodlány uzavřít dohodu a samotný Argentinec byl ochoten si výrazně snížit plat. Ekonomické potíže, kterými klub prochází, jsou však takové, že to nebylo možné.

Lionel Messi: Leaving Barcelona was a shock, but PSG starr adjusting well  in Paris - CNN

Messiho touha se vrátit

Messi však otevřeně prohlásil, že nikdy nechtěl odejít, a nedávno otevřel svou touhu vrátit se do Barcelony v určité funkci, přičemž role sportovního ředitele by měla přednost, než pokračování v hráčské kariéře.

"Vždycky jsem říkal, že bych rád pomohl klubu a byl užitečný. Rád bych byl někdy sportovním ředitelem. Nevím, jestli to bude v Barceloně nebo ne, nebo jestli to bude něco jiného."

„Pokud se naskytne příležitost, rád bych se vrátil a přispěl tím, co mohu, protože je to klub, který miluji a byl bych rád, aby se jim i nadále dařilo, aby pokračovali v růstu a byli jedním z nejlepších na světě."

Xavi by mohl být klíčový

Ačkoli povaha jeho odchodu narušila vztah mezi Messim a současným prezidentem Joanem Laportou, návrat Xaviho Hernandeze jako hlavního trenéra by se mohl ukázat jako klíčový pro potenciální návrat Argentince.

Xavi a Messi byli spoluhráči v Barceloně až do Španělova odchodu do fotbalového důchodu a sdíleli skvělý vztah na hřišti i mimo něj.

Vzhledem k tomu, že Messiho kariéra v PSG momentálně nebude eskalovat, kvůli řadě zranění, která bránila jeho adaptaci na francouzské hlavní město, se již nezdá nemyslitelné, že by se mohl vrátit na Camp Nou dříve, než se očekávalo.

Kamil Zalabák / thesun.co.uk, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 10.11. Odpovědět

ojebávat daně ve francii nejde tak dobře jako ve španělsku no... Smajlík 2

Wazz
Nejnovější články