Zpět na » Primera Division » Lionel Messi má krajana po boku. Sergio Agüero se upsal Barceloně

Primera Division - Lionel Messi má krajana po boku. Sergio Agüero se upsal Barceloně

Lionel Messi má krajana po boku. Sergio Agüero se upsal Barceloně © espn.com, fotbalportal.cz - Agüero jde do Barcelony

1

Líbilo se

31.05. - PRÁVE SE STALO To, co bylo delší dobu avizováno, se v pondělí odpoledne stalo skutečností. Sergio Agüero bude oblékat dres Barcelony, kam míří jako volný hráč po svém konci v Manchesteru City. Na Camp Nou podepsal smlouvu na dva roky. Lionel Messi tak bude mít k ruce svého krajana a kamaráda. Další důvod pro to, aby zůstal.

Nejlepší střelec v historii Manchesteru City odchází. To bylo už několik týdnů jasné. V dresu Citizens Sergio Agüero nastřílel 260 gólů. Po deseti letech se rozhodl z klubu odejít. Přišel v roce 2011 z Atlética Madrid. Teď se do Španělska vrací.

Bude hrát se svým krajanem a kamarádem - s Lionelem Messim. Sergio Agüero se upsal Barceloně, kde dostal dvouletý kontrakt. Barcelona tvrdí, že tato smlouva obsahuje výstupní klauzuli ve výši 100 miliónů eur.

V pondělí Argentinec prošel lékařskou prohlídkou. Oficiální představení by mělo nastat v 19.00. Oficiálně se stane hráčem Barcelony 1. července po vypršení smlouvy s Manchesterem City.

Dvaatřicetiletý Sergio Agüero se rozloučil prohraným finále Ligy mistrů proti Chelsea. Ovšem letos získal anglický titul a vyhrál Carabao Cup.

Manchester City ve svém prohlášení uvedl:

„Sergio Agüero se připojí k Barceloně, jakmile mu na konci června vyprší smlouva s Manchesterem City. Již v březnu bylo potvrzeno, že bude vztyčena jeho socha vedle soch Davida Silvy a Vincenta Kompanyho.“

„Všichni v Manchesteru City by rádi využili této příležitosti a poděkovali Sergiovi za jeho neuvěřitelný přínos k našim úspěchům v posledních deseti letech a přejeme mu po zbytek jeho kariéry hodně štěstí.“

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
COKO - 31.05. Odpovědět

Je sice starší, než když přicházel Henry, ale může být stejně užitečný. Navíc nebude měnit pozici, ale bude hrát tu, na kterou je zvyklý. Mohl by být sniper z lavičky a aby náhodou ještě neposadil Griezmanna. Souhra s Messim by mohla být hodně dobrá.

COKO

Dobrá posila, ale měl přijít dřív, doufám že bude efektivní střelecky a že může pomoct i mladším ročníkům. Hráč je to kvalitní snad dopadne líp než Coutinho.

MESSIFCB

Kdy dřív? Dřív tu byl Suaréz a City by Aguera pod smlouvou nikdy nepustili. Jinak sice není nejmladší, ale je zadarmo a určitě nám může hodně pomoct ... je to zabiják.

Messi777

Mohli jsem s ním a Suarézem hrát 4-3-1-2
Stegen
Umtiti Pique
Alba. Roberto

Busquets

Aleňa (Coutinho) De Jong

Messi

Suaréz Aguero

Coutinha bych ještě zkusil třeba se chytí.

MESSIFCB

a bránil by kdo? :-) Myslím, že defenziva by těžce nestíhala :-) .Mimochodem City by ho nikdy nepustili... byl pro ně klíčový hráč.

Messi777

jinak si myslím, že Pedri strčí Coutinha v klidu do kapsy.

Messi777

Tak Lengleta jsem sem snad ani psát neměl a Pique, Umtiti jsou sehraní Dest, Mingueza a Firpo musí dostat šanci a teď moc lepší hráče na stopera nemáme.

MESSIFCB
Reklama
Reklama
Nejnovější články