Zpět na » Primera Division » Superliga není mrtvá, prohlásil předseda Realu Madrid Florentino Pérez a obvinil anglický klub

Primera Division - Superliga není mrtvá, prohlásil předseda Realu Madrid Florentino Pérez a obvinil anglický klub

Superliga není mrtvá, prohlásil předseda Realu Madrid Florentino Pérez a obvinil anglický klub © sportsjuggle.com - Florentino Pérez

1

Líbilo se

22.04. - Prezident Realu Madrid a jeden ze strůjců evropské Superligy Florentino Pérez prohlásil, že soutěž není mrtvá, přestože pouhých 48 hodin po jejím oznámení ztratila většinu klubů. Teprve v neděli oznámilo 12 evropských velkoklubů vznik nové soutěže, která má konkurovat Lize mistrů, po drtivé kritice veřejnosti ale z plánů sešlo.

Ty se přitom začaly hroutit už v úterý, kdy po protestech fanoušků a kritice ze strany Premier League a UEFA odstoupily ze soutěže Chelsea a Manchester City.

V úterý v noci se přidaly i zbylé čtyři anglické kluby Manchester United, Liverpool, Arsenal a Tottenham Hotspur, načež předseda Juventusu a spoluzakladatel Superligy Andrea Agnelli připustil, že v současném stavu soutěž nemůže vzniknout.

Ve středu pak ze hry odstoupily i Inter Milán, AC Milán a Atlétiko Madrid, prezident Realu Madrid a předseda Superligy Florentino Pérez si ale stojí za tím, že soutěž nakonec vznikne.

„Pokud si někdo myslí, že je Superliga mrtvá, tak se mýlí,” prohlásil Pérez v rozhovoru pro pořad El Larguero.

„Budeme nadále pokračovat v práci a to, co každý považuje za nejlepší, nakonec přijde. Projekt je v pohotovosti. Superliga stále existuje.”

Pérez projekt Superligy na rozdíl od představitelů jiných klubů nadále obhajuje a myslí si, že selhal jen kvůli jednomu anglickému klubu, který nebyl “přesvědčen” a jehož odchod podnítil i ostatní.

„Jsem z toho trochu smutný a zklamaný, protože jsme na tomto projektu pracovali tři roky,” dodal Pérez.

„Mezi anglickými kluby byl jeden, který tento projekt až tak nezajímal a jeho odchod nakazil i ostatní.”

Prakticky všechny anglické kluby, které se měly účastnit Superligy, byly tento týden terčem protestů svých fanoušků a k jejich odchodu ze soutěže napomohlo i prohlášení Premier League, které klubům pohrozilo vyloučením z domácí soutěže.

Pérez s tím nesouhlasí a prohlásil, že před Stamford Bridge protestovalo asi “40 fanoušků Chelsea”, přestože snímky z místa jasně ukazují, že šlo o stovky příznivců.

„Pokud chcete, můžu vám říci, kdo je tam poslal,” dodal Pérez, který trvá na tom, že Real Madrid si navzdory neúčasti v Superlize může dovolit příchod útočníka PSG Kyliana Mbappého.

„Jestli to znamená, že nepodepíšeme Mbappého? Ne, to jsem neřekl. Nevíme. Pokud k tomu ale nedojde, určitě se kvůli tomu nikdo nezastřelí.”

Kam dál?

Více informací o Real Madrid CF naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 23.04. Odpovědět

chudák děda, ten už je víc pomatený, jak ten náš senilní prolhanej plnič plýnek z hradu Smajlík 2

Wazz
DeviI - 23.04. Odpovědět

Smajlík 2 Leda že by s Barcelonou hrál Real každý týden elclasico

DeviI

Ten člověk by se měl jít léčit.

Prasemiro

Stejný lajdák na hlavu jako místní čučkaři. Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2

TuffGong

ak chce tak velmi zachranit futbal ako stale vyhlasuje tak by ho mal co najskor opustit a uz nikdy sa do futbalu nepliest...senilni dedovia ako on a Kroenke by tam uz vobec nemali byt...a ten s tymi fakusikmi chelsea pobavil ze 40 Smajlík 2 ked ovlada takto matematiku niet divu ze real je tak zasekany v dlhoch Smajlík 3

martyy_98
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články